Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
poniedziałek, 20 czerwiec 2022 11:43

Oprócz transferu napastnika w Widzewie jest potrzebny transfer do sztabu medycznego!? Nic nie dzieje się bez przyczyny!

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Oprócz transferu napastnika w Widzewie jest potrzebny transfer do sztabu medycznego!? Nic nie dzieje się bez przyczyny! interia.pl

Poprzedni sezon był zmorą Widzewa, jeżeli chodzi o kontuzję zawodników, w pewnym momencie sezonu kontuzjowanych było aż 11 zawodników i chodź trener Janusz Niedźwiedź, oraz prezes Dróżdż zapewniali, że większość tych urazów była mechaniczna, to sztab medyczny także w niektórych przypadkach ponosi odpowiedzialność.

Jednym z przykładów jest sytuacja Tomka Dejewskiego, który jeszcze przed przyjazdem na zimowe wznowienie treningów przez zespół, doznał urazu stopy, biegając i przygotowując się według rozpisek, które otrzymał od sztabu szkoleniowego. Najpierw dostawaliśmy informację, że przerwa w treningach potrwa dwa do trzech tygodni, potem przedłużało się to z tygodnia na tydzień, gdzie ostatecznie Dejewski wypadł na kilka miesięcy, a do zespołu wrócił dopiero na koniec rundy wiosennej.

Jeszcze dziwniejsza sytuacja była z Julkiem Letniowskim, który urazu dostał już w rundzie jesiennej po meczu w Kielcach, sztab medyczny w mojej opinii nie wykonał dobrze swojej pracy. Julka leczono w klubie, po kilku miesiącach wysyłany był za granice na konsultacje i wtedy dopiero podjęto decyzję o operacji, jak się okazało zabieg, powinien być wykonany dużo wcześniej, co pozwoliłoby mu wrócić maksymalnie w środku rundy, a nie na ostatnie trzy mecze sezonu.

Tych przykładów z tamtego sezonu jest jeszcze kilka, ale bardziej martwiąca jest obecna sytuacja tu i teraz, a dokładniej mówiąc sytuacja z Markiem Hanouskiem. Jako pierwsi informowaliśmy o tym, że Hanousek ma kontuzję i jest ona bardzo podobna do tej Letniowskiego. Z klubu dowiedzieliśmy się, że Marek grał już pod koniec rundy z tym urazem, ale sztab medyczny podjął decyzje, że przerwa w treningu i odpoczynek pomoże Czechowi rozwiązać problem z bólem. Tak się jednak nie stało, Marek ciągle nie trenuje z zespołem, a klub cały czas informuje, że wkrótce poda jak, będzie, wyglądało dalsze leczenie. Niestety jest to mało profesjonalne podejście tym bardziej, mowa o najlepszym zawodniku poprzedniego sezonu.

Kolejna dziwna sytuacja jest z Montinim, który cały czas zmaga się z urazem z poprzedniej rundy, a informacji z klubu na jego temat można szukać i szukać, w klubie na razie cisza.

Sztab medyczny w profesjonalnym klubie powinien być na najwyższym poziomie i Władze Widzewa muszą poważnie się zastanowić nad wzmocnieniem tej formacji.

Czytany 159 razy

Następny mecz


Brak spotkań

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 34 77
2 Widzew Łódź 34 62
3 Arka Gdynia 34 61
4 Korona Kielce 34 56
5 Odra Opole 34 51
6 Chrobry Głogów 34 50
Kalendarium
Słowacja Pesković Boris
46 - urodziny dziś
Polska Lemanowicz Artur
37 - urodziny dziś
Polska Zgarda Szymon
28 - urodziny dziś
Polska Przybyła Michał
28 - urodziny jutro
Polska Zawadzki Filip
18 - urodziny jutro
Polska Kasperkiewicz Mieczysław
63 - urodziny za 4 dni
Polska Wiernik Kazimierz
97 - urodziny za 5 dni
Polska Nowak Piotr
58 - urodziny za 5 dni
Polska Cetnarski Mateusz
34 - urodziny za 6 dni
Polska Kordas Kornel
22 - urodziny za 6 dni