Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
środa, 11 maj 2022 21:07

Bogaty czy biedny? Jaki jest dzisiejszy Widzew?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Anka WB Anka WB

Na horyzoncie widać upragnioną ekstraklasę, w której Widzew występował osiem lat temu. W najgorszym wypadku klub powalczy w kolejnym sezonie o najlepsze polskie rozgrywki piłkarskie. Z tą różnicą jednak, że w przypadku drugiej opcji z mniejszym budżetem i podrażnionymi ambicjami.

Przed sezonem awans zakładali najwięksi optymiści- kibice. Choć z jednej strony nikt specjalnie się nie nastawiał na wywalczenie promocji do ekstraklasy, to podświadomie wiele osób liczyło, a nawet być może wymagało spełnienia widzewskich marzeń. Te mogą się spełnić już niebawem. Widzew grający mało przekonująco wciąż jest zależny tylko od siebie. Sprawa jest wręcz teoretycznie prosta, otóż wystarczą dwa zwycięstwa w dwóch meczach i nic, i nikt łodzianom drogi do ekstraklasy nie zablokuje. Ważną jednak kwestią w tym wszystkim jest to, jak drużyna będzie wyglądać w następnym sezonie. Nieuniknione są pewne zmiany w przypadku awansu, ale i również pozostania na zapleczu ekstraklasy.

W ostatnim czasie odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Widzewa, w której o budżecie na następny sezon wypowiedział się prezes- Mateusz Dróżdż. Wiadomo już, że w przypadku pozostania w Fortuna 1. lidze klub będzie dysponował nieco większym budżetem aniżeli rok temu. Jeszcze lepiej wyglądałaby sytuacja po awansie. Zdaniem prezesa Widzewa budżet w wysokości około 28 milionów złotych pozwoliłby klubowi zmieścić się pod tym względem gdzieś w środku stawki.

Wariant 1- Fortuna 1. liga

Sezon w którym Widzew przegrywa w barażach powoduje, że w następnym, w klubie poważnie pracują latem nad wzmocnieniami, by oficjalnie zaatakować miejsca premiowane grą w ekstraklasie. Można zatem zakładać, że do drużyny dojdą nowi piłkarze mający podnieść poziom rozgrywek, niemniej w razie braku awansu stołki w klubie mogą się wówczas zagotować.

Wariant 2- PKO BP Ekstraklasa

Spełniły się najskrytsze marzenia. Widzew wraca tam gdzie jego miejsce, odbudowuje markę i może walczyć z największymi klubami w Polsce. Dzięki większym pieniądzom z transmisji budżet klubu zwiększa się o kilka milionów, a to powoduje że do Łodzi przychodzą kolejni zawodnicy. Zapewne w pierwszym sezonie celem minimum byłaby walka o utrzymanie. Niewykluczone jednak, że Widzew byłoby stać na więcej. Przecież budżety w końcu nie grają.

Czytany 49 razy

Następny mecz

Sezon 2021/22 - Kolejka 34
Stadion: Widzewa Łódź Datum niedziela, 22 Maj 2022 Beginn 12:40
Widzew Łódź
Widzew Łódź
-:- Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 33 74
2 Widzew Łódź 33 59
3 Arka Gdynia 33 58
4 Korona Kielce 33 55
5 Odra Opole 33 51
6 Chrobry Głogów 33 47
Kalendarium
Polska Bielecki Maciej
45 - urodziny dziś
Polska Skowronek Artur
40 - urodziny jutro
Albania Dobi Enkeleid
47 - urodziny za 2 dni
Polska Grudniewski Michał
29 - urodziny za 2 dni
Polska Tyrajski Norbert
47 - urodziny za 3 dni
Polska Dubicki Daniel
46 - urodziny za 4 dni
Ghana Tetteh Abdul Aziz
32 - urodziny za 4 dni
Chorwacja Perdijić Matko
40 - urodziny za 5 dni
Polska Miasopust Mateusz
24 - urodziny za 5 dni
Polska Kretek Andrzej
59 - urodziny za 6 dni