Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
środa, 11 maj 2022 09:35

Ostatnie dwa mecze prawdy o sile zespołu Widzewa

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Ostatnie dwa mecze prawdy o sile zespołu Widzewa Anka WB

 

Zostały dwie ostatnie kolejki do zakończenia ligi i będzie to weryfikacja jak silny, jest zespół z Łodzi i tak naprawdę pokaże nam, jak, ocenimy ruchy transferowe w okresie zimowym.

Choć mecze wyjazdowe w rundzie wiosennej są w wykonaniu Widzewa bardzo dobre i drużyna punktuje tak jak wszyscy, oczekiwali już w rundzie poprzedniej, to wyniki w sercu Łodzi wołają o pomstę do nieba, a zespół, który chce awansować do ekstraklasy po prostu nie, może grać w taki sposób na własnym stadionie. Widzew może dziękować rywalom, że dalej jest na drugim miejscu w tabeli i dalej ma wszystko w swoich rękach i nogach. Trzeba sobie też jasno powiedzieć, że przyszła kolejka może być olbrzymim ciężarem psychicznym dla zawodników Widzewa Łódź, bo już w piątek drepcząca po piętach Widzewowi, Arka Gdynia zagra na wyjeździe z Podbeskidziem B-B, a w sobotę Korona na własnym boisku zagra z GKS Katowice, tak czy inaczej w niedzielę zespół Widzewa, jeżeli chce awansować do ekstraklasy, musi mecz z Miedzią Legnica wygrać.

W tych dwóch meczach, a na pewno tym z Miedzią nie będzie już żadnych wymówek, piłkarze muszą wziąć odpowiedzialność na siebie i pokazać, dla czego noszą koszulki Widzewa, inną sprawą jest, że powinni zmazać plamę po ostatnim blamażu z Resovią. Bardzo ciekawe jak do tego spotkania podejdzie trener Janusz Niedźwiedź i czy dalej będzie trzymał się swojej wizji z tej rundy, czy może jednak dojdzie do kilku korekt i Hanousek zagra na swojej nominalnej pozycji środkowego pomocnika, tak jak i Dominik Kun wróci na swoją pozycję. Jaką taktykę nie wybierze trener, to zawodnicy i tak muszą zagrać na wyżynach swoich możliwości, wielu z nich gra o swoją przyszłość w Widzewie i właśnie takimi meczami mogą sobie zagwarantować miejsce w drużynie na następny sezon.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa prezesów Dróżdża i Rydza dotycząca zmian, jakie zaszły w strukturach klubu, ale nad tym pochylimy się po ostatnim meczu sezonu, bo nie uważam to za dobry moment, aby komentować to, co nam prezesi przekazali, w tej chwili najważniejsza jest drużyna Widzewa i ich ostatnie dwa mecze. Możliwe, że ta konferencja, bo dość nietypowo odbyła się jeszcze przed zakończeniem ligi, miała na celu zdjęcia trochę presji z drużyny i skupienie się właśnie na tym aspekcie, a nie na pierwszej drużynie.

Czytany 80 razy

Następny mecz

Sezon 2021/22 - Kolejka 34
Stadion: Widzewa Łódź Datum niedziela, 22 Maj 2022 Beginn 12:40
Widzew Łódź
Widzew Łódź
-:- Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 33 74
2 Widzew Łódź 33 59
3 Arka Gdynia 33 58
4 Korona Kielce 33 55
5 Odra Opole 33 51
6 Chrobry Głogów 33 47
Kalendarium
Polska Bielecki Maciej
45 - urodziny dziś
Polska Skowronek Artur
40 - urodziny jutro
Albania Dobi Enkeleid
47 - urodziny za 2 dni
Polska Grudniewski Michał
29 - urodziny za 2 dni
Polska Tyrajski Norbert
47 - urodziny za 3 dni
Polska Dubicki Daniel
46 - urodziny za 4 dni
Ghana Tetteh Abdul Aziz
32 - urodziny za 4 dni
Chorwacja Perdijić Matko
40 - urodziny za 5 dni
Polska Miasopust Mateusz
24 - urodziny za 5 dni
Polska Kretek Andrzej
59 - urodziny za 6 dni