Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
czwartek, 05 maj 2022 08:00

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, więc przyglądamy się sytuacji kontraktowej w drużynie Widzewa

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, więc przyglądamy się sytuacji kontraktowej w drużynie Widzewa Anka WB

 

Do końca sezonu pozostało już tylko trzy kolejki i możemy już spoglądać na to, jak będzie wyglądała kadra Widzewa w przyszłym sezonie, czy to na boiskach ekstraklasy, czy dalej 1 ligowych.

Dyrektor Wichniarek już kilka razy powiedział w różnych wywiadach, jeśli uda się awansować do ekstraklasy będzie trzeba przeprowadzić około 8-9 transferów, a myślę, jeśli nie uda się awansować (nikt nie zakłada takiej ewentualności) tych transferów będzie niewiele mniej, to jasne jest, aby zakontraktować nowych zawodników, trzeba zwolnić miejsce w kadrze. Lista zawodników, którym kończą się kontrakty, jest naprawdę dość spora, plus jest kilka nazwisk, które się nie sprawdziły i klub będzie próbował się z nimi pożegnać. Przy naszym zestawieniu będziemy musieli oceniać szanse piłkarzy, którzy zostają w klubie bądź odejdą na dwie opcje tą z awansem do ekstraklasy i tą przy jego braku, bo logiczne jest to, że dla niektórych piłkarzy brak awansu zwiększy ich szanse na występy w barwach Widzewa w następnym sezonie.

Zawodnicy z kończącymi się kontraktami 30.06.2022 roku.

Tomasz Dejewski- Zawodnik, Który przybył na początku sezonu jako wolny zawodnik, a jego poprzednim klubem był Lech Poznań. Tomek podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W tym sezonie wystąpił w 16 meczach ligowych, z czego większość w poprzedniej rundzie, ponieważ w rundzie wiosennej głównie leczył kontuzje i dopiero od niedawna jest do dyspozycji trenera. W większości tych meczów zbierał dość średnie recenzję, ale trzeba mu oddać, że strzelił bramkę na 2:2 w derbach w Sercu Łodzi.

Awans do ekstraklasy: Raczej Tomka nie zobaczymy w barwach Widzewa po awansie, to będą za wysokie progi dla tego gracza i uważam, że kontrakt nie będzie przedłużony o rok.

Pozostanie w 1 lidze: W tym przypadku jego szanse bardzo wzrastają i włodarze Widzewa mogą dać mu jeszcze możliwość udowodnienia swojej wartości.

Przemysław Kita- zawodnik dochodził długo po kolejnej kontuzji kolana, przepracował okres przygotowawczy z zespołem, ale nie grał za wiele, a to zdarzały się mu jakieś mikro urazy, wielu fanów twierdziło, że Przemek ma na pieńku z trenerem, ale to raczej nie prawda Przemek zaczął dostawać szansę, ale jego występy były bezbarwne. Udało mu się jednak zdobyć piękną bramkę z GKS Katowice, ale potem znowu doznał urazu i wypadł na kilka tygodni. Przemek także ma w kontrakcie zapis o przedłużeniu go o rok.

Awans do ekstraklasy: Niestety nie widzę nawet małej szansy na pozostanie Przemka w Widzewie. W obecnej dyspozycji nie jest w stanie pomóc Widzewowi, to nie jest ten Kita, którego pamiętają i pokochali kibice.

Pozostanie w 1 lidze: W tej sytuacji zdanie decydujące będzie miał zapewne trener Niedźwiedź, ale według mojej opinii już Przemka w barwach Widzewa nie zobaczymy, a bardzo ubolewam nad tym i źle mi się to pisze, bo po prostu go bardzo lubię i jestem wdzięczny za te mecze, w których grał w naszych barwach.

Mateusz Michalski- To nie jest już ten sam zawodnik co w momencie odejścia do Radomiaka, a nawet ten, który w Radomiaku zbierał dobre opinie w 1 lidze. Jedną z przyczyn może być to, iż Mateusz ma też swój wiek i jak pokazał obecny sezon, jest coraz bardziej podatny na kontuzję. W jego przypadku nie ma opcji przedłużenia kontraktu.

Awans do ekstraklasy: Nie ma najmniejszych szans na zaoferowanie Mateuszowi nowego kontraktu.

Pozostanie w 1 lidze: Tu też raczej będę zdania, że przygoda Mateusza z naszym klubem dobiegła końca, choć sztab szkoleniowy może mieć inne zdanie na ten temat, ale będę bardzo zdziwiony takiej decyzji.

Dominik Kun- Co tu dużo pisać... jeden z najlepszych zawodników w całym sezonie w Widzewie, występował na różnych pozycjach i na każdej z nich był jednym z najlepszych.

Awans do ekstraklasy: Nie wyobrażam sobie byśmy nie, dali kontraktu z podwyżką dla Dominika. Udowodnił, że należy mu się kontrakt jak nikomu innemu.

Pozostanie w 1 lidze: Co tu pisać jak by doszło do tego, że występować będziemy w 1 lidze Dominik, będzie filarem zespołu, więc tak kontrakt pewny.

Patryk Mucha- Nie ma za bardzo co tu pisać o Patryku przywrócony w pod koniec zimy z listy transferowej, nie gra prawie w ogóle w obecnej rundzie.

Awans do ekstraklasy: Brak kontraktu, odchodzi z końcem sezonu 
Pozostanie w 1 lidze: Brak kontraktu, odchodzi z końcem sezonu

 

Krystian Nowak- W poprzedniej rundzie filar drużyny Widzewa w linii obrony, ale w obecnej rundzie głównie zaczyna mecz na ławce rezerwowych, jednak Krystiana trzeba ocenić jako solidnego obrońcę. Krystian ma w kontrakcie wpisana opcję przedłużenia kontraktu.

Awans do ekstraklasy: Myślę, że włodarze Widzewa przedłużą kontrakt z Krystianem, no, chyba że znajdą naprawdę klasowego obrońcę i wtedy podziękują Krystianowi za grę.

Pozostanie w 1 lidze: Raczej pewne przedłużenie kontraktu o rok, jego doświadczenie powinno wystarczyć, aby zostać z nami przynajmniej na jeden rok.

Konrad Reszka- Rezerwowy w Widzewie miał trzy okazję do gry w pierwszym składzie z powodu kontuzji Wrąbla, ale niestety po jednym meczu doznał kontuzji.

Awans do ekstraklasy: Raczej nie pozostanie na dłużej w klubie, chyba że w roli trzeciego bramkarza. Zobaczymy jak do tego, podejdą działacze Konrad na pewno, jest wartością dodana w szatni, ale czy to wystarczy? Przekonamy się niebawem.

Pozostanie w 1 lidze: Tu szanse Reszki rosną na podpisanie nowego kontraktu, bo już udowodnił, że na poziomie 1 ligi jest solidnym zmiennikiem.

Daniel Tanżyna- Kapitan zespołu Widzewa, z przepukliną kręgosłupa grał już w tamtej rundzie, ale w tej musiał przejść operację i nie zagrał w żadnym meczu tej rundy. Daniel ma swoje braki, ale ambicji i charakteru mu nigdy nie można odmówić.

Awans do ekstraklasy: Raczej ciężko spodziewać się, że kontrakt zostanie przedłużony, aczkolwiek Daniel jak nikt zasługuje na to, aby zagrać w ekstraklasie w koszulce Widzewa. Może z działaczami usiądą do stołu i dogadają się jak, miało to miejsce w przypadku Daniela Mąki. Sam chciałbym zobaczyć Daniela, chociaż by na ławce rezerwowych w ekstraklasie.

Pozostanie w 1 lidze: Tu myślę, że Daniel dostanie kontrakt na rok i tego mu życzę.

Henrich Ravas- Zawodnik sprowadzony na szybko po kontuzjach dwóch bramkarzy Widzewa. Słowak bardzo powoli wchodził do drużyny, ale jak już wszedł broni fenomenalnie. Dwa razy został wybrany zawodnikiem meczu i ratuję skórę obrońcom Widzewa dość często. Jego kontrakt obowiązuje do końca tego sezonu z możliwością przedłużenia o rok.

Awans do ekstraklasy: Wydaje się pewnym, że Ravas pozostanie dłużej piłkarzem Widzewa.

Pozostanie w 1 lidze: Tu także wydaje się obowiązkiem działaczy, aby przedłużyć kontrakt.

Norman Hansen- Norweg rozkręca się z meczu na mecz, wygląda coraz lepiej, a do tego notuje dobre liczby w trzech ostatnich meczach, zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Kontrakt obowiązuje do końca sezonu z możliwością przedłużenia o dwa lata.

Awans do ekstraklasy: Praktycznie pewne przedłużenie umowy z Norwegiem

Pozostanie w 1 lidze: Praktycznie pewne przedłużenie umowy z Norwegiem

Mamy jeszcze wypożyczonego z Lecha Poznań Juliusza Letniowskiego, tu wszystkie warunki wykupu, jak i kontrakt są dogadane, Widzew musi się tylko zdecydować na ten ruch. Według mnie Julek powinien przejść do Widzewa na zasadzie transferu definitywnego

W zespole Widzewa jest przynajmniej dwóch piłkarzy, z którymi Widzew raczej będzie chciał się rozstać, a są to Montini i Dani Villa. Ten pierwszy ma kontrakt do końca przyszłego sezonu, a Dani do czerwca 2024 roku. Niestety żadnemu z nich nie udało się odbudować formy i pokazać się z dobrej strony, jednym słowem można ich pobyt w Widzewie nazwać dużym rozczarowaniem.

 

Czytany 189 razy

Następny mecz

Sezon 2021/22 - Kolejka 34
Stadion: Widzewa Łódź Datum niedziela, 22 Maj 2022 Beginn 12:40
Widzew Łódź
Widzew Łódź
-:- Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 33 74
2 Widzew Łódź 33 59
3 Arka Gdynia 33 58
4 Korona Kielce 33 55
5 Odra Opole 33 51
6 Chrobry Głogów 33 47
Kalendarium
Polska Bielecki Maciej
45 - urodziny dziś
Polska Skowronek Artur
40 - urodziny jutro
Albania Dobi Enkeleid
47 - urodziny za 2 dni
Polska Grudniewski Michał
29 - urodziny za 2 dni
Polska Tyrajski Norbert
47 - urodziny za 3 dni
Polska Dubicki Daniel
46 - urodziny za 4 dni
Ghana Tetteh Abdul Aziz
32 - urodziny za 4 dni
Chorwacja Perdijić Matko
40 - urodziny za 5 dni
Polska Miasopust Mateusz
24 - urodziny za 5 dni
Polska Kretek Andrzej
59 - urodziny za 6 dni