piątek, 10 wrzesień 2021 13:08

Widzew Łódź - GKS Katowice (zapowiedź)

Napisane przez najs_mouse
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anka WB Anka WB

To będzie hitowe spotkanie tej kolejki. Widzew na swoim stadionie podejmie GKS Katowice. Łodzianie będą faworytami piątkowego spotkania. Po siedmiu kolejkach mają 16 punktów i tracą trzy do lidera pierwszej ligi Korony Kielce. 

 

Rywalizacja pomiędzy Widzewem i GKS-em sięga lat 70., a od tego czasu oba te zespoły mierzyły się ze sobą prawie sześćdziesiąt razy na różnych poziomach rozgrywkowych, z czego najwięcej spotkań miało miejsce w ekstraklasie. Widzewiacy szczególnie miło wspominają starcie z 1985 roku w finale Pucharu Polski, po którym jedyny raz w historii udało im się zdobyć krajowy puchar. - czytamy na widzew.com

Trener Niedźwiedź uważa, że zespół z Katowic to solidna i zorganizowana drużyna z niezłymi stałymi fragmentami gry. Trener spodziewa się energicznego meczu w którym oprócz agresji, piłkarze pokażą dojrzałość i mądrość. 

GKS często wykorzystuje skrzydła i próbuje gry "jeden na jeden". Jednak to my jesteśmy faworytami tego spotkania. Nasi rywale w dotychczasowych spotkaniach zdobyli tylko 6 punktów. Odnieśli jedno zwycięstwo, trzykrotnie zremisowali i dwukrotnie zostali pokonani. Szczególnie bolesny dla nich był mecz z 6. kolejki, w której GKS przegrał
z Chrobrym Głogów aż 0:4.

Średnia bramek zdobywanych w meczach GKS-u wynosi aż 3 gole. Dużo strzela też Widzew - średnio 2,86  gola na mecz. Z powołania do reprezentacji Polski wracają Radosław Gołębiowski i Bartosz Guzdek. Coraz więcej zawodników wraca do normalnych treningów. Przemysław Kita zaczyna trenować z drużyną. Dzisiaj w treningu czynny udział wezmą Fabio Nunes i Abdul-Aziz Tetteh, ale ich występ w dzisiejszym meczu nie jest jeszcze pewny. 

W związku z dużym zainteresowaniem meczem Widzew umożliwił wcześniejsze wchodzenie na mecz. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:45.

- Zapraszamy też kibiców, by przyszli wcześniej, bo pod stadionem przygotowaliśmy strefę kibica z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Przyjadą też goście z regionu
m. in. z Andrespola, Łowicza, Koluszek, Poddębic czy Skierniewic ze stoiskami promującymi te miejscowości i regiony - informuje Marcin Tarociński, rzecznik prasowy Widzewa.

Mecz rozpocznie się o godz. 20:30, a obejrzy go komplet publiczności. Na trybunach zasiądzie liczna grupa kibiców gości. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport i Polsat Box Go. Jak zawsze odbędzie się też audycja radiowa w RadioWidzew.pl oraz Widzew.FM.

Czytany 90 razy