czwartek, 02 wrzesień 2021 12:16

Oceny widzewiaków po meczu z Górnikiem Polkowice

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oceny widzewiaków po meczu z Górnikiem Polkowice Anka WB

Jakub Wrąbel 4 Pewny punkt drużyny, co od dłuższego czasu nie ulega zmianie. Zanotował dwie następujące po sobie parady, które uratowały Widzew od utraty kolejnych bramek. Przy dwóch pozostałych był bez szans i ciężko obarczyć winą bramkarza.

Krystian Nowak 4+ Bezbłędny w odbiorach, wprowadzaniu piłki. Jego pozycja w wyjściowym składzie jest na ten moment niezagrożona.

Tomasz Dejewski 3- Najsłabszy punkt trzyosobowego bloku defensywnego. Nie nadążał za kontrami Górnika Polkowice, a przy bramce na 0:1 przegrał pojedynek z Mateuszem Piątkowskim, a wślizg, którym ratował się by zablokować strzał – nie udał się. Moim zdaniem, kolejny mecz byłego stopera Lecha stoi pod dużym znakiem zapytania, a jego miejsce z składzie może zająć Michał Grudniewski.

Daniel Tanżyna 4+ Powrót do wyjściowego składu w wykonaniu Daniela fantastyczny, okraszony bramką „stadiony świata”. W destrukcji radził sobie dobrze, niekiedy popełniając małe błędy. Być może kapitan Widzewa potrzebuje więcej czasu by grać jeszcze lepiej po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Patryk Stępiński 4+ Wyjątkowo ustawiony na prawym wahadle, ale spisywał się bez zarzutów. Był tam, gdzie był potrzebny. Jego dośrodkowania były bardzo groźne, a przy bramce Guzdka zaliczył drugą asystę w tym sezonie. Paweł Zieliński ma od teraz poważną konkurencję na swojej stronie.

Fabio Nunes 3+ Po perfekcyjnym debiucie tydzień wcześniej, kiedy to Fabio zaliczył asystę i zdobył bramkę, przyszedł czas na lekki dołek. Nieudane wybory tego zawodnika Jego gra wyglądała efektownie, ale bez szczególnych przebłysków, tak jak ze Stomilem. Mimo to, Portugalczyk zasługuje na grę w wyjściowym składzie, a jego wkład do drużyny widać gołym okiem.

Marek Hanousek 5 Przechwyty, praca w defensywie, przerzucanie piłki na skrzydła. Z każdym meczem Czech udowadnia, że jego poziom gry znacznie przerasta pierwszoligowe realia. To nie przebłyski i chwilowy moment Marka, a stała forma tego zawodnika. W porównaniu do poprzedniego sezonu, jest to zupełnie inny zawodnik. Ze zmianą na lepsze, rzecz jasna.

Juliusz Letniowski 4+ Najlepszy mecz tego zawodnika w barwach Widzewa. Występ okraszony bramką nadzwyczajnej urody. Szukał wielu podań prostopadłych do wybiegających na czystą pozycję kolegów z drużyny. Takiego Letniowskiego pamiętają kibice Arki, takie Letniowskiego oczekują kibice Widzewa!

Mateusz Michalski 3+ Wciąż czegoś brakuje Mateuszowi. Na początku meczu zmarnował stuprocentową okazję, przy drugiej zaś był faulowany w polu karnym, co ku zdziwieniu nie skończyło się podyktowaniem rzutu karnego. Z drugiej strony napędził atak Widzew przy drugiej bramce. Miejmy nadzieję, że forma Mateusza z meczu na mecz będzie rosnąć.

Karol Danielak 3 Przez większą część meczu był niewidoczny, podobnie jak w kilku poprzednich. Starał się, ale jego rajdy i próby dośrodkowań często kończyły się fiaskiem. Wciąż pamiętamy ten występ Karola z pierwszej kolejki, kiedy otrzymał nagrodę zawodnika meczu… Oby ta forma szybko wróciła.

Bartosz Guzdek 5+ Dawno żaden młodzieżowiec w zespole Widzewa nie zagrał tak dobrego meczu, jak Bartosz Guzdek. Jego powroty do linii środkowej i walka o każdą piłkę zazwyczaj kończyła się odbiorem jego lub kolegów z drużyny. Potrafił zrobić sobie miejsce, przedryblować rywala i znaleźć się przed bramkarzem gości. Przy zdobytym golu idealnie wszedł między lukę i strzałem z pierwszej piłki dał prowadzenie swojej drużynie. Klasa napastnika!

 

1 - Poniżej krytyki

2 - Słabo

3 - Przyzwoicie 

4 - Dobrze

5 - Bardzo dobrze

6 - Kapitalnie

Czytany 78 razy