Podsumowanie VI kolejki Fortuna 1 Ligi

Napisane przez Maciej Nowak
(1 głos)
Anka WB Anka WB

Korona Kielce wciąż jest liderem Fortuna I Ligi. Tabelę zamyka Stomil, który przegrał szósty raz z rzędu. Widzimy już, kto ma ochotę powalczyć o awans w tym sezonie, a kto jest pretendentem do spadku.

Resovia - Korona Kielce 0:1

Korona odniosła już kolejne, szóste zwycięstwo w 6. kolejce! Podopieczni trenera Mroczkowskiego stracili bramkę po samobójczym trafieniu w ostatnim kwadransie gry. Mecz nie obfitował w zbyt wiele ciekawych sytuacji.

Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3

Po ubiegłotygodniowej przegranej w Łodzi z Widzewem, Stomil mierzył się z drugą łódzką drużyną i doznał 6. porażki z rzędu. Sytuacja Olsztynian jest coraz trudniejsza. Po nie przywiezieniu punktów z Kielc i remisie z Jastrzębiem, wygrana ŁKS-u nie podlegała dyskusji.

Arka Gdynia - Odra Opole 3:0

Arka po zwycięstwie z Widzewem i przegranej w Polkowicach z Górnikiem powróciła na zwycięską ścieżkę. Dwa gole w ciągu zaledwie 60. sekund zdobył Hubert Adamczyk (w tym jeden z rzutu karnego).

Widzew Łódź – Górnik Polkowice 4:2

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1

Faworytem tego meczu była "Miedzianka", która przed tą kolejką w tabeli ustępowała tylko Koronie. Gospodarze przy stanie 0:0 zmarnowali rzut karny, mogący dać bramkę do szatni. W drugiej połowie co prawda objęli prowadzenie, które jednak wypuścili z rąk po pięciu minutach. Z tego wyniku najbardziej zadowolony jest Widzew, który dzięki temu awansował na pozycję wicelidera.

Chrobry Głogów - GKS Katowice 4:0

Przed meczem tych przeciwników dzielił zaledwie jeden punkt, dlatego dziwią rozmiary porażki Katowic. Wydawało się, że "Gieksa" będzie rozpędzona po ostatnim zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec (od 0:2 do przerwy do 3:2!). Kibice ekipy ze Śląska mają prawo być zdenerwowani. Była to trzecia wygrana podopiecznych trenera Djurdjevicia w tym sezonie, a spotkanie odbyło się w Polkowicach bez udziału publiczności.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice 4:0

Kolejny niedzielny pogrom. Dwa gole padły dopiero w 90' min, ale gospodarze mieli wszystko pod kontrolą. Drugie zwycięstwo z rzędu Bielszczan i trzeci mecz bez straty bramki. Kamil Biliński strzelił czwartego gola w tym sezonie.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:2

Początek dla gospodarzy ułożył się znakomicie, bo już w 7' minucie objęli oni prowadzenie. Niestety radość trwała krótko, bo po niewielu ponad pięciu minutach Tychy wyrównały, a decydujący cios zadały jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Sosnowiec przegrał trzeci mecz z rzędu.

Na sześciu stadionach łącznie, było mniej kibiców niż w Sercu Łodzi! (Mecz Chrobrego bez publiczności).
Mecz Sandecji Nowy Sącz ze Skrą Częstochowa został przełożony i odbędzie się dopiero 13. października.