poniedziałek, 19 kwiecień 2021 10:07

Wielki klasyk dla Widzewa Legia pokonana!

Napisane przez
Wielki klasyk dla Widzewa Legia pokonana! Anka WB

Po ogromnym zawodzie, jaki sprawili nam futboliści, dziś prawdziwy kawałek dobry piłki i pokazali futsaliści. Odwieczni rywale, Widzew i Legia zmierzyli się dziś w wydaniu halowym.
Ten debiutancki, wyjątkowo udany sezon, Marcin Stanisławski i jego podopieczni, skończyli na rewelacyjnym, czwartym miejscu!!! Jest to ogromny sukces tej drużyny!!!!

Jeśli chodzi o mecz, to po kolei :
Po szybkim prowadzeniu Legii (gol Michała Szymczaka) w niedługim czasie Widzew wyrównał
( atomowy strzał Michała Marciniaka znalazł swoje miejsce w siatce! )

Dalsza część pierwszej połowy obfitowała w bardzo wiele sytuacji podbramkowych! Mecz był mega ciekawy, widać było ogromną motywację i wolę walki w graczach. To bardzo szybko przełożyło się na wynik. Mimo, że tuż po przerwie Legia wyrównała
( gol Grzegorza Ocha) to stały fragment gry z 25 minuty przyprawił o szybsze bicie serca Legionistów. Michał Marciniak mógł w tym momencie skompletować hat-tricka, ale najpierw jego strzał obronił bramkarz gości a dobitka Kucińskiego trafiła w słupek.

Naprawdę super się to oglądało, akcja za akcję nadawała niesamowitego tempa temu spotkaniu. Mijający czas pokazał jednak, że bardziej skuteczni okazali się piłkarze Pana Trenera ( tak, tak, celowo wielkimi literami) Marcina Stanisławskiego. W 37 minucie na 3:2 strzelił Gąsior i to po tej sytuacji Legia zdecydowała się na lotnego bramkarza, stawiając tym samym wszystko na jedną kartę.
Na 90 sekund przed końcem kolejny faul Bondarenki skutkował przedłużonym rzutem karnym. Nasz bramkarz go jednak obronił, zaś Widzew po tej akcji zadał 2 decydujące ciosy i tym sposobem mecz zakończył się wygraną łodzian 5:2!!!

Ten mecz pokazał, tudzież przypomniał , czym jest prawdziwy widzewski charakter oraz zasada: "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"!!! A to, że Pan Trener podczas wywiadu pomeczowego miał łzy w oczach, zostawię po prostu bez komentarza....
Jednym słowem TEAM SPIRIT.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 5:2 (2:1)
9′, 19′ Marciniak, 37′, 40′ Gąsior, 40′ Bondarenko – 6′ Szymczak, 22′ Och