Redaktorzy

Piotr Walczak

 

Foto

Anna Wegner-Bonisławska

Łukasz Romanowski

Kontakt
sobota, 29 kwiecień 2023 12:05

Krzysztof Jakubik arbitrem spotkania z Zagłębiem Lubin

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Arbitrem wyjazdowego spotkania z Zagłębiem Lubin będzie Krzysztof Jakubik. 

Na liniach głównemu pomagać będą Arkadiusz Wójcik i Tomasz Niemirowski, a sędziami VAR będą Piotr Urban  oraz Krzysztof Myrmus. Sędzią technicznym będzie Sebastian Tarnowski.

Dla sędziego reprezentującego region siedlecki będzie to już trzecie spotkanie w tym sezonie z udziałem Widzewa. Będzie to także trzecie wyjazdowe spotkanie Czerwono-Biało-Czerwonych. Pierwszy mecz który sędziował Krzysztof Jakubik miał miejsce w pierwszej rundzie kiedy to Widzew pojechał do Grodziska Wielkopolskiego i pokonał tam 1:0 Wartę Poznań. Drugie spotkanie wyjazdowe to pojedynek ze Stalą Mielec, także wygrany przez Widzew, tym razem 3:0. 

Arbiter dzisiejszego spotkania częściej spotykał się z Miedziowymi. Pierwszy raz w trzeciej kolejce z Piastem w Gliwicach (zwycięstwo Zagłębia 1:0), następnie w domowy mecz drużyny z Lubina, który przegrała z Lechią Gdańsk 0:3. Następnie ponownie było spotkanie wyjazdowe do Wrocławia na mecz ze Śląskiem które Zagłębie wygrało 3:0 i domowa porażka z Górnikiem Zabrze 0:2. 

Sędzia daje średnio 4,72 żółtej kartki na mecz. Trochę częściej karze gości. Czterdzieści zobaczyli gospodarze, a o pięć więcej goście. Widzewiacy w dwóch spotkaniach ujrzeli dwie żółte kartki, a piłkarze Miedziowych sześć. 

Krzysztof Jakubik w tym sezonie pokazał pięć czerwonych kartek (średnio 0,28 kartki na mecz). Dwie ujrzeli gospodarze, a trzy goście. Aż dwie spośród pięciu zobaczyli gracze Zagłębia. W spotkaniu z Piastem wcześniej do szatni udał się Tornike Gaprindaszwili, a w meczu ze Śląskiem Mateusz Bartolewski.

W co drugim meczu arbiter pokazuje na jedenasty metr. Spośród dziewięciu rzutów karnych pięć otrzymali gospodarze, a cztery goście. W żadnym spotkaniu z udziałem Widzewa arbiter nie wskazał na tak zwane "wapno". W przypadku meczów z udziałem Zagłębia były takie dwa przypadki. Jeden karny w meczu ze Śląskiem został podyktowany przeciwko Miedziowym. Jednak gracz Śląska, Patrick Olsen nie zamienił tego stałego fragmentu na bramkę. W spotkaniu z Górnikiem, Filip Starzyński mógł wyrównać, ale zawodnik Zagłębia nie umieścił piłki w siatce. 

Dotychczas sędzia Jakubik "gwizdał" w tym sezonie Widzewiakom i drużynie z Lubina łącznie siedem spotkań. Ciekawostką jest to, że w żadnym z tych spotkań nie wygrali gospodarze. Kibice Widzewa chcą, aby ta passa nie została przerwana. Arbiter podyktował także dwa rzuty karne w meczach z udziałem Zagłębia, żaden nie został wykorzystany. 

 

Czytany 14 razy

Następny mecz


Brak spotkań

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
10 Stal Mielec 34 43
11 Korona Kielce 34 41
12 Radomiak Radom 33 41
13 Widzew Łódź 34 41
14 Jagiellonia Białystok 34 41
15 Śląsk Wrocław 34 38
Kalendarium
Polska Koniarek Marek
61 - urodziny dziś
Polska Plewnia Piotr
46 - urodziny dziś
Polska Jaworski Mirosław
62 - urodziny jutro
Polska Głusiński Piotr
46 - urodziny jutro
Polska Madera Sebastian
38 - urodziny jutro
Polska Kubik Arkadiusz
51 - urodziny za 2 dni
Polska Masłowski Łukasz
42 - urodziny za 2 dni
Francja Phibel Thomas
37 - urodziny za 2 dni
Polska Kowalczyk Radosław
50 - urodziny za 3 dni
Polska Kaczmarczyk Rafał
51 - urodziny za 4 dni