Redaktorzy

Zbigniew Żubryj

Paulina Wagner

Michał Michalak

Mateusz Bednarek

Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
piątek, 16 grudzień 2022 17:24

Andrejs Ciganiks - pierwsze wzmocnienie?

Napisane przez Artur Wachowicz
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Widzewie nie odpoczywają i zanim przyjdą święta, w klubie postanowili sprawdzać nowych zawodników. W pierwszej kolejności przyszło testować 25-letniego łotweskiego defensora.

Kim jest potencjalny zawodnik? Andrejs Ciganiks, bo o nim mowa to obecnie zawodnik Dunajskiej Stredy, który ma w swoim CV ciekawą karierę. Mało kto wie, ale lewy obrońca zaliczył epizod w niemieckim Bayerze Leverkusen oraz ma za sobą występy w reprezentacji narodowej Łotwy. O więcej jednak lepiej dopytać kogoś, kto na łotewskiej piłce zna się najlepiej.

- To lewonożny zawodnik grający na lewym wahadle bądź obronie. Z rzeczy wartymi uwagi są mocne strzały z dystansu, a jedno z jego trafień zostało okrzyknięte golem miesiąca w zeszłym sezonie ligi słowackiej. Dobrze czuje się w ofensywie, więc w przypadku transferu może być ciekawie na lewej stronie w Widzewie. - stwierdził Rafał Kobza zajmujący się między innymi ligą łotewską.

Kilkunastokrotny reprezentant Łotwy wydaje się po takim opisie ciekawym zawodnikiem. Ściąganie jednak zawodnika wydaje się sporym ryzykiem i niewiadomą, o czym wspomniał ekspert z Bałtyckifutbol.pl:

- Rzeczą wartą uwagi może być to, że swój ostatni mecz zagrał w lidze słowackiej na początku września. Na szczęście w trakcie przerwy zimowej można nadrobić braki. Powodem tak rzadkich występów to kwestie sportowe. Ryzyko wkalkulowane jest w każdy transfer, wydaje mi się jednak że w jego przypadku czynniki te zostały zredukowane. Mamy dłuższą przerwę niż zazwyczaj zawodnik ma więcej czasu na aklimatyzację. Nie powinien mieć problemów z komunikacją, mówi po rosyjsku, łotewsku i angielsku. Ma za sobą doświadczenia gry za granicą.- zakończył.
Jak będzie zatem w przypadku tego zawodnika? Z jednej strony to piłkarz wciąż mający przed sobą wiele lat gry w piłkę oraz doświadczony. Z drugiej zaś strony jego forma to bardzo duża niewiadoma i dla sztabu szkoleniowego Widzewa dążenie do finalizacji tego transferu to kilka nieprzespanych nocy. Być może 25-letni Łotysz podobnie jak kilku innych obecnych widzewiaków mógłby się odbudować.

Czytany 96 razy

Następny mecz

Sezon 2022/23 - Kolejka 20
Datum piątek, 10 Lut 2023 Beginn 20:30
Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk
-:- Widzew Łódź
Widzew Łódź

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Raków Częstochowa 19 45
2 Legia Warszawa 19 38
3 Lech Poznań 19 33
4 Widzew Łódź 19 31
5 Pogoń Szczecin 19 30
6 Wisła Płock 18 28
Kalendarium
Niemcy Mandiangu Christopher
31 - urodziny dziś
Polska Kozieł Damian
27 - urodziny jutro
Polska Kowalski Paweł
86 - urodziny za 2 dni
Polska Żmuda Władysław
84 - urodziny za 2 dni
Mołdawia Curteian Alexandru
49 - urodziny za 3 dni
Polska Zawodziński Mariusz
34 - urodziny za 3 dni
Polska Kazimierowicz Maciej
31 - urodziny za 3 dni
Polska Wijas Jerzy
64 - urodziny za 4 dni
Polska Michniewicz Czesław
53 - urodziny za 4 dni
Polska Kamiński Dawid
28 - urodziny za 5 dni