Redaktorzy

Zbigniew Żubryj

Paulina Wagner

Michał Michalak

Mateusz Bednarek

Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
sobota, 05 listopad 2022 09:02

Ostani mecz na własnym boisku, czyli dopaść Radomiaka

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostani mecz na własnym boisku, czyli dopaść Radomiaka widzew.com

Już w niedzielę o godzinie 15:00 Widzew zmierzy się w ostatnim meczu tej rundy na własnym stadionie z Radomiakiem Radom i ten mecz na pewno do najłatwiejszych nie będzie należał.

Widzew po ostatniej porażce w Zabrzu 0:3, będzie chciał za wszelką cenę udowodnić, że był to wypadek przy pracy, ale łatwo nie będzie. Zespół z Radomia zajmuje 10 pozycję w tabeli z 20 punktami na koncie i jest to tylko 6 punktów mniej od drużyny Widzewa. Dlatego wynik tego spotkania ma ogromne znaczenie dla obu zespołów i pewne jest, że oba zespoły będą chciały zgarnąć całą pulę w tym meczu.

Radomiak w ostatnich pięciu meczach wygrał trzy i odniósł dwie porażki i to jak na Polskie warunki jest naprawdę dobrym wynikiem. W ostatnim meczu drużyna z Radomia poległa na własnym boisku z Wartą Poznań, ale trzeba zaznaczyć, że spory wkład w porażkę miał bramkarz drużyny z Radomia Gabriel Kobylak, który puścił chyba najbardziej kurtuazyjną bramkę w tym sezonie. Radomiak przegrywał już z Wartą 0:2, ale potrafił wyrównać wynik spotkania, lecz ostatecznie Warta strzeliła bramkę na 2:3 i wygrała to spotkanie.

Mecz ten będzie dla Widzewa ciężkim przetarciem, ale pamiętajmy, że jest to ostatni mecz na własnym stadionie i przedostatni w tej rundzie, a dla Widzewa te punkty właśnie z Radomiakiem, jak i z Koroną są na wagę złota w kontekście utrzymania w lidze.

Zespół Widzewa z pewnością będzie wspierał cały stadion kibiców i nie ma lepszego zakończenia rundy jak zwycięstwo w ostatnim meczu u siebie. Warto zaznaczyć, iż sektor gości będzie też wypełniony, bo jak to bywa na Widzew każdy zespół i kibice ich drużyn mocno się mobilizują.

Czytany 39 razy

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Raków Częstochowa 17 41
2 Legia Warszawa 17 32
3 Pogoń Szczecin 17 29
4 Widzew Łódź 17 29
5 Wisła Płock 17 28
6 Stal Mielec 17 27
Kalendarium
Polska Kopaniewski Szczepan
99 - urodziny dziś
Polska Skonieczny Arkadiusz
66 - urodziny dziś
Kamerun Heuyot Bleriot
47 - urodziny dziś
Polska Walentynowicz Grzegorz
38 - urodziny dziś
Polska Reszka Konrad
25 - urodziny jutro
Polska Chałaśkiewicz Sławomir
59 - urodziny za 2 dni
Polska Robak Marcin
40 - urodziny za 2 dni
Polska Krzywicki Marcin
36 - urodziny za 2 dni
Polska Olczak Sebastian
31 - urodziny za 3 dni
Polska Mikulicz Jerzy
74 - urodziny za 4 dni