Napisane przez
Podsumowanie IV kolejki PKO Ekstraklasy. widzew.com

Dziś odbyło się ostatnie spotkanie IV kolejki PKO Ekstraklasy.

Stal Mielec - Cracovia

Rekordowa frekwencja i zasłużone brawa dla kibiców. W 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy Stal pewnie pokonała Cracovię 2:0. Choć nie obyło się bez czerwonej kartki dla D. Jablonsky i od 57 minuty grali w 10. Cracovia w tym sezonie straciła pierwsze punkty. Sędzią spotkania był, Jarosław Przybył (Kluczbork).

Na trybunach usiadło 6543 kibiców.

Legia Warszawa - Piast Gliwice

Sędzia Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 19 045

Na własnym boisku przy Łazienkowskiej walczyli o punkty z Piastem Gliwice. Gdzie niestety górą okazali się gospodarze, podopieczni Waldemara Fornalika zainkasowali trzecią porażkę w tym sezonie, tym samym z wynikiem zero punktów spadają na ostatnie miejsce w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Sielce)

Widzów: 9113

Jagiellonia broniła się a murawie w dziewiątkę, a dopiero w ostatniej akcji stracili bramkę przez co musieli ponieść straty w punktach.

Śląsk Wrocław -  Widzew Łódź

Sędzia: Damian Kos ( Wejherowo)

Widzów: 15 145

Ten mecz znów budził wiele emocji. A zaczęło się od oświadczenia, że nie wpuszczą kibiców gości, udało się mecz odbył się przy kibicach obu drużyn. Widowiskowo mecz było warto oglądać, choć było wiele akcji stworzonych z obu stron to żadna się nie zakończyła umieszczeniem w bramce piłki. Lecz w pierwszej połowie Widzew otrzymał jedenastkę to Pawłowskiego niestety pokonał bramkarz Ślaska. Każda z drużyn mogła sobie dopisać do tabeli po jednym punkcie.

Warta Poznań- Pogoń Szczecin

Sędzia: Damian Sylwestrzak ( Wrocław)

Widzów: 2011

W tym starciu Pogoń Szczecin była skuteczniejsza. Koncentracje Warty na boisku zaburzył gol Kamila Grosiciekiego i samobójcza bramka Roberta Ivanova. Gola kontaktowego strzelił Adam Zrelak.

Zagłębie Lublin - Lech Poznań

Sędzia: Bartosz Frankowski ( Toruń)

Widzów: 11 039

Po raz czwarty Lech Poznań nie może wyjść z wygraną ze spotkania, tym razem jedynie remis. Każdy zadaje sobie pytanie co się dzieje w szatni u ''kolejarzy''. Bo jak na razie znajdują się w strefie spadkowej.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów:16 905

Górnik Zabrze wygrał spotkanie z Rakowem Częstochowa, dla drużyny Marka Papszuna to pierwsza porażka od maja i łącznie druga w tym roku.

Wisła Płock - Miedź Legnica

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 3500

Co to był za mecz. Beniaminek z Legnicy pojechał do Płocka w roli faworyta, lecz karty się obróciły. Wisła Płock w tym sezonie to największe zaskoczenie w tym sezonie PKO Ekstraklasy.