Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
wtorek, 26 lipiec 2022 15:19

Oceny Widzewiaków po meczu z Jagiellonią

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oceny Widzewiaków po meczu z Jagiellonią widzew.com

Henrich Ravas 5 – Bardzo dobre interwencje przy strzałach Bidy w pierwszej i Trubehy w drugiej połowie. Pierwsze czyste konto w Ekstraklasie.

Patryk Stępiński 6 – prawdziwy kapitan i lider defensywy. Dwukrotnie jego interwencje zapobiegły utracie bramki. Zwłaszcza wślizg z 62 minuty, kiedy to powstrzymał Marca Guala zasługuje na najwyższe uznanie.

Bożidar Czorbadżijski 3+ – początek spotkania w wykonaniu Bułgara dosyć nerwowy, z biegiem czasu wyglądał coraz lepiej.

Mateusz Żyro 5 – w 13. minucie piłka odbita od niego po strzale Tomasa Prikryla mogła zmylić Ravasa. Później już bardzo pewny występ w obronie. Dodatkowo odważne wyjście z akcją ofensywną w 72. minucie, po którym sędzia podyktował rzut wolny zamieniony na bramkę przez Pawłowskiego.

Karol Danielak 3 – zdecydowanie więcej oczekujemy po tym zawodniku, zwłaszcza że ma on już doświadczenie z gry w Ekstraklasie. Słusznie zmieniony w 66. minucie.

Marek Hanousek 4 – bardzo dużo pracował w środku pola i przerywał akcje rywali, do czego zdążył nas już przyzwyczaić. Zabrakło jednak więcej gry do przodu, a wiemy, że Marek potrafi kreować sytuacje bramkowe dla swoich partnerów z zespołu.

Dominik Kun 3+ – przebiegł najwięcej kilometrów ze wszystkich zawodników na boisku i był bardzo aktywny. Ale zmarnował dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki, co na pewno obniża jego notę.

Fabio Nunes 4 – jeden z tych zawodników, którym awans zespołu do Ekstraklasy wyraźnie służy. Często bierze udział w akcjach ofensywnych, wygrywając pojedynki jeden na jeden. Aktywniejszy w pierwszej części meczu, w drugiej trochę zgasł.

Eryk Terpiłowski 3 – nie był to tak dobry występ młodzieżowca, jak w spotkaniu z Pogonią. Długimi fragmentami był niewidoczny.

Juliusz Letniowski 4 – po raz kolejny pokazał, że ma umiejętności przydatne do gry kombinacyjnej i niekonwencjonalnych rozwiązań, choć w meczu z Pogonią wypadł lepiej. Braki kondycyjne nie pozwalają mu póki co na rozegranie pełnego spotkania.

Bartłomiej Pawłowski 5+ - w pierwszej fazie meczu wyglądał słabiej niż w meczu z Pogonią. Z czasem jednak wrócił do swojej dobrej dyspozycji. Ukoronowaniem jego występu była fenomenalna bramka z rzutu wolnego, zapewniająca zespołowi prowadzenie.

Jordi Sanchez 5 – jak zaliczać premierowe trafienie na boiskach Ekstraklasy, to tylko w taki sposób jak Hiszpan. Jordi przebiegł połowę boiska, omijając jednocześnie trójkę zawodników rywali i posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami Alomerovicia.

Martin Kreuzriegler 3 – wszedł na boisko, aby wspomóc defensywę. Blok obronny z nim w składzie nie stracił bramki, ale nie miał żadnej jakiejś wybitnej interwencji.

Juljan Shehu 3+ - bardzo dobra interwencja w 79. minucie, która zapobiegła utracie bramki. W przypadku Albańczyka oczekujemy jeszcze lepszej gry, ale być może potrzebuje on więcej czasu na aklimatyzację i zgranie się z kolegami.

Kristoffer Norman Hansen, Paweł Zieliński – grali za krótko

 

1 - Poniżej krytyki

2 - Słabo

3 - Przyzwoicie 

4 - Dobrze

5 - Bardzo dobrze

6 - Kapitalnie

Czytany 77 razy

Następny mecz

Sezon 2022/23 - Kolejka 5
Stadion: Widzewa Łódź Datum piątek, 12 Sie 2022 Beginn 20:30
Widzew Łódź
Widzew Łódź
-:- Legia Warszawa
Legia Warszawa

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
9 Śląsk Wrocław 4 5
10 Zagłębie Lubin 4 5
11 Radomiak Radom 4 5
12 Widzew Łódź 4 4
13 Jagiellonia Białystok 4 3
14 Lechia Gdańsk 3 3
Kalendarium
Polska Iwanicki Leszek
63 - urodziny jutro
Polska Wojciechowski Marek
57 - urodziny jutro
Polska Pikuta Bogdan
50 - urodziny jutro
Serbia Injac Dimitrije
42 - urodziny jutro
Norwegia Hansen Kristoffer
28 - urodziny jutro
Polska Doryń Józef
96 - urodziny za 2 dni
Brazylia Marinho dos Santos Giuliano
45 - urodziny za 2 dni
Polska Sokalski Krzysztof
36 - urodziny za 2 dni
Polska Wraga Wiesław
59 - urodziny za 3 dni
Polska Kamiński Sebastian
30 - urodziny za 4 dni