Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
środa, 22 czerwiec 2022 08:28

Hanousek nie przejdzie operacji. Czy trzy konsultacje wystarczyły, aby podjąć dobrą decyzję!?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Hanousek nie przejdzie operacji. Czy trzy konsultacje wystarczyły, aby podjąć dobrą decyzję!? widzew.com

Wczoraj rzecznik prasowy Widzewa Marcin Tarociński za pośrednictwem Twitter podał informację, że decyzją pionu medycznego Marek Hanousek będzie przechodził zabiegi pod okiem fizjoterapeutów, celem powrotu do zdrowia zawodnika, bez konieczności operacji.

Postanowiliśmy się głębiej przyjrzeć tej sytuacji, bo wygląda ona bliźniaczo do tej z poprzedniej rundy, jeżeli chodzi o Julka Letniowskiego i wyciągając wnioski z wypowiedzi Pana Tarocińskiego to, że sztab zrobi wszystko, żeby zawodnik wyzdrowiał i obyło się bez operacji, ale pewności w tym, czy zabieg nie będzie potrzebny w tym komunikacie tak naprawdę niema.


Zacznijmy jednak po kolei, już pod koniec poprzedniej rundy wiosennej Hanousek grał z bólem i musiał grać na lekach przeciw bólowych, po zakończeniu sezonu zawodnik udał się na urlop, a w klubie liczyli, że wróci do zespołu już zdrowy. Ból jednak nie przechodził i w międzyczasie Marek udał się na konsultację lekarską i nie była ona jednoznaczna, minął kolejny czas i zdecydowano się na wysłanie go na drugą konsultację, ale tym razem była ona kompletnie inna od poprzedniej. Zawodnicy zjechali się po urlopach do klubu Hanousek dalej nie, trenował z zespołem i podjęto decyzję, że trzeba przeprowadzić trzecią konsultację, która miała dać odpowiedź co dalej i czy Marek pójdzie pod nóż i tak o to wczorajszy komunikat klubu, że będzie rehabilitowany.

Klub nie poinformował o tym ile, może trwać jeszcze przerwa w treningach zawodnika, ale cała ta sytuacja związana z Hanouskiem jest dość nieprofesjonalna i nie wystawie najlepszej laurki klubowi. Minął miesiąc od ostatniego spotkania z Podbeskidziem, a zawodnik dalej nie ma wystawionej diagnozy i tylko stracił dużo czasu na leczeniu raz tego raz tamtego. Jeżeli w Polsce nie ma fachowych lekarzy zajmującymi się takimi przypadłościami, to klub powinien natychmiast po ostatnim meczu z Podbeskidzem, wysłać zawodnika za granicę do specjalisty, bo mówimy tutaj o najważniejszym zawodniku dla Widzewa.

Trzeba liczyć na to, że sztab medyczny wczoraj podjął dobrą decyzję i doprowadzi Marka szybko do zdrowia i powrotu na boisko, bo jeżeli się okaże, że jednak Hanousek będzie musiał przejść operację to głowy w klubie, powinny polecieć, bo nie będzie to pierwszy przykład podejmowania złych decyzji i opóźniania powrotu zawodnika na boisko.

Markowi Hanouskowi życzymy jak najszybszego powrotu na boisko i prowadzenia drużyny w meczach PKO Ekstraklasy.

Czytany 115 razy

Następny mecz


Brak spotkań

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 34 77
2 Widzew Łódź 34 62
3 Arka Gdynia 34 61
4 Korona Kielce 34 56
5 Odra Opole 34 51
6 Chrobry Głogów 34 50
Kalendarium
Słowacja Pesković Boris
46 - urodziny dziś
Polska Lemanowicz Artur
37 - urodziny dziś
Polska Zgarda Szymon
28 - urodziny dziś
Polska Przybyła Michał
28 - urodziny jutro
Polska Zawadzki Filip
18 - urodziny jutro
Polska Kasperkiewicz Mieczysław
63 - urodziny za 4 dni
Polska Wiernik Kazimierz
97 - urodziny za 5 dni
Polska Nowak Piotr
58 - urodziny za 5 dni
Polska Cetnarski Mateusz
34 - urodziny za 6 dni
Polska Kordas Kornel
22 - urodziny za 6 dni