Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
wtorek, 21 czerwiec 2022 07:31

Zmiany w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Widzewa

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zmiany w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Widzewa widzew.com

Stało się to co, zapowiadał prezes Mateusz Dróżdż tuż po zakończeniu sezonu i sztab szkoleniowy został powiększony o dwie nowe osoby.

Pierwszą osobą, która wzmocniła sztab pierwszej drużyny, jest Krzysztof Mordak, który został nowym analitykiem zespołu. Mordak do tej pory był koordynatorem działu analiz w akademii Widzewa oraz drugim trenerem w drużynie akademii U-19, posiada on licencję trenerską UEFA A. Jest to na pewno duży awans sportowy dla Krzysztofa Mordaka i awans dający mu dużą możliwość rozwoju, ale także dźwiganie dużej odpowiedzialności, ponieważ dział analiz w klubie PKO Ekstraklasy jest bardzo ważną dziedziną w klubie.

Drugą nową osobą będzie Kacper Pipczyński, który będzie pełnił funkcję kitmana, czyli bezpośrednio wspierał zawodników pierwszego zespołu. Pipczyński jest wychowankiem Akademii Widzewa, rozegrał jeden mecz w pierwszej drużynie w okręgowym Pucharze Polski, ale żadnej kariery zawodniczej nie zrobił. Przy tym nazwisku budzi się najwięcej kontrowersji wśród kibiców, ponieważ Kacper Pipczyński jest synem kierownika drużyny Marcina Pipczyńskiego. Padło już wiele głosów zapytania, czy w drużynie na tak ważnych stanowiskach powinno się obsadzać ludzi, którzy są najbliższą rodziną i główne pytanie jest takie, jakie predyspozycje i doświadczenie ma Kacper, by objąć takie stanowisko? W niedługim czasie okaże się, czy taki ruch włodarzy Widzewa się, obroni. Oby dwu Panom życzymy jak najlepiej i jak największej ilości sukcesów, bo ich sukces to sukces całej drużyny.

Na koniec oficjalna strona klubu poinformowała o rozstaniu się z pracownikiem sztabu medycznego Panem Tomaszem Ambroziakiem. My już wczoraj pisaliśmy o potrzebach zmian w sztabie medycznym i błędach popełnionych przez ten sztab i z przymrużeniem oka możemy napisać, że cieszy nas, jak władze Widzewa czytają nasze artykuły. Padła też informacja, że w ciągu tygodnia dowiemy się o dalszych zmianach w sztabie medycznym, jedyne co zastanawiające w ostatnim czasem to to, że jak coś tyczy się sztabu medycznego to na wszystko, musimy czekać około tygodnia. Zobaczymy co ten tydzień, przyniesie, na razie należy cieszyć się z tego, że zmiany są i oby były one na lepsze.

Czytany 74 razy

Następny mecz


Brak spotkań

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 34 77
2 Widzew Łódź 34 62
3 Arka Gdynia 34 61
4 Korona Kielce 34 56
5 Odra Opole 34 51
6 Chrobry Głogów 34 50
Kalendarium
Słowacja Pesković Boris
46 - urodziny dziś
Polska Lemanowicz Artur
37 - urodziny dziś
Polska Zgarda Szymon
28 - urodziny dziś
Polska Przybyła Michał
28 - urodziny jutro
Polska Zawadzki Filip
18 - urodziny jutro
Polska Kasperkiewicz Mieczysław
63 - urodziny za 4 dni
Polska Wiernik Kazimierz
97 - urodziny za 5 dni
Polska Nowak Piotr
58 - urodziny za 5 dni
Polska Cetnarski Mateusz
34 - urodziny za 6 dni
Polska Kordas Kornel
22 - urodziny za 6 dni