Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
poniedziałek, 20 czerwiec 2022 08:17

Pierwszy sparing za nami. Co wiemy o zespole Widzewa?!

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Pierwszy sparing za nami. Co wiemy o zespole Widzewa?! widzew.com

 

W sobotę w Poznaniu odbył się pierwszy sparing drużyny Widzewa przed rozpoczęciem zmagań w PKO Ekstraklasie i jak już wszyscy doskonale wiedzą Widzew, wygrał ten mecz 1:2. Pytanie, które nasuwa się po tym meczu kontrolnym, to czy jest tak dobrze z zespołem i kadrą Widzewa, czy jednak do wyniku nie ma co przykładać większej wagi.

Mimo tego, że zespół z Poznania zagrał praktycznie drugim garniturem, to trzeba podkreślić, że większość tych zawodników była w kadrze Lecha i miało swój wkład w zdobycie mistrzostwa Polski, dlatego z jednej strony nie ma co przywiązywać większej wagi do wyniku meczu kontrolnego, ale z drugiej strony trzeba docenić zespół Widzewa, bo oprócz wyniku, długimi fragmentami gra Łodzian wyglądała bardzo przyzwoicie. Odnoszę wrażenie, że Widzewowi będzie trochę łatwiej grało się na boiskach ekstraklasy niż 1 ligi, bo tu gra jest mniej siłowa, a bardziej techniczna i płynna, a takich piłkarzy Widzew w swojej kadrze posiada.

Widzew dokonał na razie trzech transferów dwóch z nich to obrońcy Michał Żyro i Serafin Szota oraz defensywny pomocnik z Albanii Juljan Shehu. W pierwszej jedenastce wyszedł tylko pierwszy z nich i trzeba przyznać, że Żyro oprócz zdobytej bramki wypadł bardzo dobrze, fajnie wyglądała jego gra w obronie, gdzie kilka razy przerywał ataki gospodarzy, a i w poczynaniach ofensywnych był widoczny i na pewno duży plus przy nowym nabytku Widzewa trzeba postawić. W drugiej części zobaczyliśmy w obronie Serafina Szotę i to był taki występ gdzie dobre zagrania, przeplatał głupimi błędami, czy stratami piłki. Szota jest dość krótko z zespołem i na pewno nie można już wystawiać opinii na temat jego gry i trzeba dać mu szansę i cierpliwie czekać jak ten zawodnik będzie się prezentował z czasem. Na boisko w drugiej części meczu pojawił się także Shehu, był to całkiem fajny występ, zawodnik pokazał, że grać w piłkę potrafi i może być naprawdę dobrym wzmocnieniem drużyny Widzewa, warto też zaznaczyć, że przy drugim golu miał on asystę z rzutu rożnego.

Niestety spring ten pokazał duże problemy drużyny Widzewa, jeżeli chodzi o napastników, w pierwszej połowie na tej pozycji zagrał Bartosz Guzdek i niestety był on najsłabszym piłkarzem na boisku. Drużyna Widzewa potrzebuje wzmocnień na tej pozycji niczym tlenu, bo gołym okiem widać, że w takiej konfiguracji nic nie osiągniemy na poziomie ekstraklasy.

Obecnie nie wypływają żadne nowe nazwiska łączone z klubem, jak i mocno oczekiwane rebusy, ale 4-5 transferów do klubu jest potrzebnych jak najszybciej, aby trener mógł w normalny sposób przygotować zespół do rozgrywek.

Czytany 64 razy

Następny mecz


Brak spotkań

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 34 77
2 Widzew Łódź 34 62
3 Arka Gdynia 34 61
4 Korona Kielce 34 56
5 Odra Opole 34 51
6 Chrobry Głogów 34 50
Kalendarium
Słowacja Pesković Boris
46 - urodziny dziś
Polska Lemanowicz Artur
37 - urodziny dziś
Polska Zgarda Szymon
28 - urodziny dziś
Polska Przybyła Michał
28 - urodziny jutro
Polska Zawadzki Filip
18 - urodziny jutro
Polska Kasperkiewicz Mieczysław
63 - urodziny za 4 dni
Polska Wiernik Kazimierz
97 - urodziny za 5 dni
Polska Nowak Piotr
58 - urodziny za 5 dni
Polska Cetnarski Mateusz
34 - urodziny za 6 dni
Polska Kordas Kornel
22 - urodziny za 6 dni