Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
wtorek, 14 czerwiec 2022 08:32

Kolejny transfer upadł! Czas sięgnąć głębiej do kieszeni!?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Kolejny transfer upadł! Czas sięgnąć głębiej do kieszeni!? łódzki sport

Letnie okno transferowe po awansie Widzewa do ekstraklasy budzi wiele emocji oraz nadzieję wśród kibiców, że skład drużyny Widzewa będzie wystarczająco mocny, aby spokojnie utrzymać się w ekstraklasie. Niestety kilka transferów już się nie udało, a za każdym razem chodziło o pieniądze.

Prezes Dróżdż w wywiadach po awansie otwarcie mówił, że jest zszokowany tym jakie ceny za zawodników są na rynku transferowym, oraz tym jakie płaci się kontrakty nawet dla zawodników młodzieżowych. Otwarcie przyznał, że Widzew nie stać na takie płace i nie jest to nic strasznego, bo w Widzewie będą szukać zawodników, którzy chcą grać dla Widzewa i nie będą żądać góry pieniędzy za granie dla klubu, tylko czy w ten sposób uda się zebrać zespół, który da realne szanse na spokojne utrzymanie?

Pisaliśmy już wczoraj, że w Widzewie zabiegali o transfer młodzieżowego skrzydłowego Patryka Szwedzika z GKS Katowice, i nawet wystosowano trzy oferty, które jednak zostały odrzucone, ponieważ zespół ze Śląska oczekiwał większych pieniędzy za swojego zawodnika. Dziwić może także sytuacja związana z transferem Juliusza Letniowskiego, gdzie przy wypożyczeniu ustalone kwotę pierwokupu między 500-600 tys. złotych i mówiło się przez cały sezon, że jest to kwota bardzo atrakcyjna jak na polskie warunki. Jednak po zakończeniu sezonu władze Widzewa podjęły decyzję o niewykupowaniu Julka za tą kwotę i staranie się o pozyskanie go za dużo mniejsze pieniądze, a co najgorsze dalej nie wiadomo, czy uda się to Widzewowi rozegrać na swoją stronę. Wczoraj wieczorem upadł kolejny transfer, o który Widzew bardzo zabiegał, a mowa o napastniku Górnika Łęczna, Bartoszu Śpiączce, który wybrał lepszą ofertę finansową z Korony Kielce.

Oczywiście nie mówimy tu, że Śpiączka, czy Szwedzik byliby zbawieniem Widzewa, ale jednak w Widzewie są potrzebni zawodnicy, którzy zagwarantują liczby w ekstraklasie, a za takich zawodników jednak trzeba trochę więcej zapłacić. Prezes Dróżdż, jak i cały pion sportowy, powoli muszą brać pod uwagę taki scenariusz, że trzeba będzie trochę głębiej sięgnąć do kieszeni.

Czytany 214 razy

Następny mecz


Brak spotkań

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 34 77
2 Widzew Łódź 34 62
3 Arka Gdynia 34 61
4 Korona Kielce 34 56
5 Odra Opole 34 51
6 Chrobry Głogów 34 50
Kalendarium
Słowacja Pesković Boris
46 - urodziny dziś
Polska Lemanowicz Artur
37 - urodziny dziś
Polska Zgarda Szymon
28 - urodziny dziś
Polska Przybyła Michał
28 - urodziny jutro
Polska Zawadzki Filip
18 - urodziny jutro
Polska Kasperkiewicz Mieczysław
63 - urodziny za 4 dni
Polska Wiernik Kazimierz
97 - urodziny za 5 dni
Polska Nowak Piotr
58 - urodziny za 5 dni
Polska Cetnarski Mateusz
34 - urodziny za 6 dni
Polska Kordas Kornel
22 - urodziny za 6 dni