Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
środa, 04 maj 2022 09:00

Oceny widzewiaków po meczu z ŁKS-em Łódź

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Oceny widzewiaków po meczu z ŁKS-em Łódź Anka WB

Henrich Ravas 5+ Bezbłędny w starciu derbowym. Obronił wiele strzałów zawodników ŁKS-u, a w najważniejszym momencie meczu uratował swojej drużynie skórę, kiedy Samu Corral był o krok od zdobycia bramki. Instynktowne wystawienie nogi Ravasa okazało się jednym z kluczów do zwycięstwa tego popołudnia!

Marek Hanousek 5 Kolejny doskonały mecz w wykonaniu Czecha. Jeśli ktoś dalej rozpamiętywał błąd Marka w meczu z Koroną, po meczu derbowym już dawno powinien o nim zapomnieć. W znacznej mierze przyczynił się do zachowania czystego konta i bez problemu niwelował ataki Pirulo i innych ofensywnych zawodników

Martin Kreuzriegler 2+ Popełnił trzy kardynalne błędy w drugiej połowie meczu, które szczęśliwie nie miały większych konsekwencji. Do udanych zagrań zaliczyć możemy jedynie kilka wygranych pojedynków i waleczną grę w parterze, skutecznie odbierając piłkę wślizgami rywalom.

Patryk Stępiński 4 Ustawiony pierwszy raz w barwach Widzewa na pozycji środkowego pomocnika. Wywiązywał się z zadań w tej strefie boiska, choć momentami widoczne było zagubienie. Większych błędów jednak nie popełnił i jak przystało na kapitana – skutecznie poprowadził swoją drużynę do jednego z najważniejszych zwycięstw tego sezonu!

Paweł Zieliński 3+ Podobnie jak Patryk Stępiński ustawiony został na nietypowej pozycji na boisku. Zajął miejsce Patryka w trzyosobowym bloku defensywnym i od początku prowadził zacięte starcia z Radaszkiewiczem. Poradził sobie w tej rywalizacji, ale w późniejszych fragmentach gry zdarzało mu się popełniać proste błędy, skutkujące utratą piłki. Najważniejsze jednak jest to, że bez konsekwencji.

Fabio Nunes 4 Miał wczoraj ciężkie zadanie w bocznej strefie boiska, ponieważ wielokrotnie krycie zostało podwajane, gdy Portugalczyk znajdował się przy piłce. Udawało mu się jednak kilkukrotnie przedrzeć przez defensywę gospodarzy. Z perspektywy całego meczu był to udany występ Nunesa!

Dominik Kun 5 Jak prawdziwy bulterier, jak Tommy Lee Jones w ściganym. W wielu meczach Kun pokazywał swoje ogromne serce do gry w piłkę, ale w derbach dodał jeszcze więcej odwagi i determinacji. To on wyłożył Terpiłowskiemu piłę jak na tacy, ten jednak trafił tylko w słupek. Pod nieobecność Patryka Lipskiego naprawdę świetnie poradził sobie w centralnej części boiska.

Karol Danielak 4 Zanotował bardzo wiele kontaktów z piłką w pierwszej połowie i często znajdował się pod polem karnym rywali. Wbijał piłki w pole karne, ale żadna z nich nie dotarła do zawodników w czerwonych koszulkach. W ostatnich kilku meczach zagrał na kilku pozycjach i każdej z nich nie ma kompleksów.

Kristoffer Normann Hansen 4 Asystował przy bramce Pawłowskiego, co znacznie podnosi jego ocenę pomeczową. Mimo to, jego ataki nie wniosły zbyt wiele realnego pożytku do szeregów Widzewa. Jednakże, podobnie jak w przypadku Terpiłowskiego aktywnie uczestniczyli zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

Ernest Terpiłowski 3+ Jedyną szansę do dobycia bramki miał w momencie, gdy piłka po jego strzale wylądowała na słupku. Przez większość meczu nie był zbyt widoczny, choć zaangażowany był w każdą akcję Widzewa i również przyczynił się do tego jakże ważnego zwycięstwa.

Bartłomiej Pawłowski 5 Najbardziej wysunięty zawodnik Widzewa w tym meczu. Wraz z kolegami starał się rozgrywać akcje po ziemi, bo w powietrzu z rosłymi obrońcami ŁKS-u nie miał większych szans. Zdobył decydującą bramkę, po której Widzew wygrał swoje pierwsze derby od 2010 roku!

1 - Poniżej krytyki

2 - Słabo

3 - Przyzwoicie 

4 - Dobrze

5 - Bardzo dobrze

6 - Kapitalnie

Czytany 53 razy

Następny mecz

Sezon 2021/22 - Kolejka 34
Stadion: Widzewa Łódź Datum niedziela, 22 Maj 2022 Beginn 12:40
Widzew Łódź
Widzew Łódź
-:- Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 33 74
2 Widzew Łódź 33 59
3 Arka Gdynia 33 58
4 Korona Kielce 33 55
5 Odra Opole 33 51
6 Chrobry Głogów 33 47
Kalendarium
Polska Bielecki Maciej
45 - urodziny dziś
Polska Skowronek Artur
40 - urodziny jutro
Albania Dobi Enkeleid
47 - urodziny za 2 dni
Polska Grudniewski Michał
29 - urodziny za 2 dni
Polska Tyrajski Norbert
47 - urodziny za 3 dni
Polska Dubicki Daniel
46 - urodziny za 4 dni
Ghana Tetteh Abdul Aziz
32 - urodziny za 4 dni
Chorwacja Perdijić Matko
40 - urodziny za 5 dni
Polska Miasopust Mateusz
24 - urodziny za 5 dni
Polska Kretek Andrzej
59 - urodziny za 6 dni