Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
poniedziałek, 02 maj 2022 11:40

Zapowiedź meczu ŁKS - WIDZEW ŁÓDŹ

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

To już jutro o 18.00! Przed nami 68 derby Łodzi, mecz na który czekają wszyscy kibice piłki nożnej! Niektórzy twierdzą, że to najważniejsze spotkanie derbowe od dłuższego czasu i chyba faktycznie coś jest w tym stwierdzeniu, gdyż tym razem stawką meczu, będzie nie tylko chęć pokazania, która drużyna rządzi w Łodzi, ale w przypadku Widzewa, powrót na miejsce premiowane bezpośrednim awansem, a w przypadku ŁKS-u danie sobie jeszcze nadziei na zakwalifikowanie, się do baraży.

Rozpatrując spotkanie pod kątem sportowym, wydaje się że faworytem są piłkarze Widzewa. Zauważalny wzrost formy, kolejni piłkarze wracający po kontuzjach, oraz dodatkowa motywacja w postaci zwycięstwa Resovii z Arką. To idealne składniki, aby zaserwować swoim kibicom zwycięstwo. Janusz Niedźwiedź ma wreszcie trochę więcej możliwości przy zestawieniu jedenastki na to spotkanie. Sądzę że jest naprawdę duża szansa, aby pierwszy raz od sześciu spotkań zobaczyć w pierwszym składzie Bartka Pawłowskiego, cieszy również fakt że Marek Hanousek wytrzymał ciśnienie i nie złapał ósmej żółtej kartki przed derbami. Na pewno po stronie zysków jest również osoba Julka Letniowskiego, który na ten moment pewnie nie jest jeszcze gotowy do gry w pierwszej jedenastce, ale z pewnością na boisku w jakimś wymiarze czasu go zobaczymy.

Z kolei w drużynie ŁKS-u atmosfera zupełnie odwrotna, kolejny piłkarz odchodzi z klubu przez zaległości finansowe, porażka na otwarcie nowego stadionu, porażka w Gdyni, oraz prawdopodobne odejście dyrektora sportowego, co z pewnością zwiastuje spore zmiany personalne w tej drużynie, jednak czy drużyna z tak sporymi problemami finansowymi może myśleć o zmianach na lepsze? Wydaje się że dla bardzo wielu zawodników może to być ostatni sezon w klubie z Alei Unii, a kadra w przyszłym sezonie głównie z konieczności zostanie znacznie odmłodzona. Jedyną nadzieją dla ŁKS-u jest wślizgnięcie się do ekstraklasy przez baraże. Mam nadzieję że piłkarze Widzewa, te plany swoim rywalom skutecznie pokrzyżują, pokonując ich w derbach.

Widzew nie wygrał w derbach od ponad 12 lat, najwyższa pora przerwać złą passę, potwierdzić ekstraklasowe aspirację oraz znacznie utrudnić życie przeciwnikowi zza miedzy. Każda seria się kiedyś kończy, więc czas zakończyć ten dobry derbowy okres dla ŁKS-u. Zrobić swoje i postawić kolejny krok w kierunku wymarzonej ekstraklasy.

Czytany 37 razy

Następny mecz

Sezon 2021/22 - Kolejka 34
Stadion: Widzewa Łódź Datum niedziela, 22 Maj 2022 Beginn 12:40
Widzew Łódź
Widzew Łódź
-:- Podbeskidzie Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 33 74
2 Widzew Łódź 33 59
3 Arka Gdynia 33 58
4 Korona Kielce 33 55
5 Odra Opole 33 51
6 Chrobry Głogów 33 47
Kalendarium
Polska Bielecki Maciej
45 - urodziny dziś
Polska Skowronek Artur
40 - urodziny jutro
Albania Dobi Enkeleid
47 - urodziny za 2 dni
Polska Grudniewski Michał
29 - urodziny za 2 dni
Polska Tyrajski Norbert
47 - urodziny za 3 dni
Polska Dubicki Daniel
46 - urodziny za 4 dni
Ghana Tetteh Abdul Aziz
32 - urodziny za 4 dni
Chorwacja Perdijić Matko
40 - urodziny za 5 dni
Polska Miasopust Mateusz
24 - urodziny za 5 dni
Polska Kretek Andrzej
59 - urodziny za 6 dni