Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
środa, 05 styczeń 2022 10:23

EKSTRAKLASA DLA WIDZEWA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI, CZY OBY NA PEWNO?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Anka WB Anka WB

Mamy początek stycznia 2022 roku Widzew Łódź po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Liga z 39 punktami i tracąc do liderującej Miedzi Legnica 5 oczek.

Nad trzecią Koroną Kielce ma 4 punkty przewagi, a już przewaga punktowa nad 4-6 miejscem premiowanym barażami to przewaga 7-9 punktów, więc można pokusić się o stwierdzenie, że przed rundą wiosenną sytuacja w tabeli jest całkiem dobra.

Trzeba też zauważyć, że w rundzie wiosennej do rozegrania jest tylko 14 meczów. Optymistyczne podejście kibiców Widzew zawdzięcza bardzo udanej rundzie jesiennej, choć w końcówce trzeba sobie jasno powiedzieć, że piłkarze czerwono biało czerwonych złapali lekką zadyszkę. Na początku sezonu działacze, jak i sam właściciel studził emocję, mówiąc, że celem jest miejsce w 6, ale, jak i jej nie będzie to nic się nie stanie. Po zakończeniu rundy jesiennej zarząd Widzewa już nie jest tak wyważony w słowach, a wręcz oficjalnie wszyscy mówią, że chcą wywalczyć awans do ekstraklasy, czy jest to pompowanie balonika jak w ubiegłych latach, widzieliśmy to notorycznie? Mam przekonanie, że raczej teraz jest inaczej, choć wszyscy w klubie mówią o awansie otwarcie, to przez to, że w klubie dużo się zmieniło i to organizacyjnie, jak i klub wszedł na wyższy szczebel profesjonalizmu, co przekłada się też na emocje kibiców. Każdy oczywiści mówi i wierzy w awans, ale jest tak jakoś dziwnie spokojnie, czuć zaufanie kibiców do zarządu, piłkarzy, jednym słowem nie jak zawsze w naszym Widzewie...

Musimy jednak pamiętać o historii i to nie tak wcale odległej, bo mowa tu o poprzednich sezonach gdzie Widzew miał po rundzie jesiennej też sporą przewagę nad peletonem, ale w rundzie wiosennej postawą na boisku zaprzepaścił, bądź mógł wszystko zaprzepaścić. Najbardziej zapadł w pamięć sezon 2018/2019 gdzie pod wodzą Radosława Mroczkowskiego po rundzie jesiennej byliśmy liderem z kilkoma punktami przewagi i też wszyscy już widzieli spokojny awans do 1 ligi. Niestety Widzew na wiosnę grał tragicznie, a najlepszym dowodem jest to, że mieliśmy te pamiętne 10 remisów z rzędu i niestety o awansie mogliśmy zapomnieć, kończąc sezon na 5 pozycji!!! W następnym sezonie 19/20 trenerem był już Marcin Kaczmarek i w rundzie jesiennej Widzew szedł jak czołg pod koniec rundy, pokazując dominację nad ligowymi rywalami i znowu mieliśmy powtórkę z rozrywki w rundzie wiosennej Widzew, grał słabo, a punkty uciekały z rywalami gdzie nie, powinny uciekać. Jak wszyscy pamiętamy końcówka sezonu, była bardzo nerwowa i zarówno piłkarze, jak i kibice nie wytrzymywali ciśnienia. Pamiętny ostatni mecz sezonu ze Zniczem Pruszków w Łodzi przeszedł już do historii, Widzew mecz przegrał i tylko dzięki GKS Katowice i ich nieporadności awans do 1 ligi w stylu żenującym stał się faktem. Można powiedzieć, że to tylko historia, ale musimy o niej pamiętać, aby w tej rundzie napisać nową, tą lepszą historię. Wbrew pozorom i tej spokojnej atmosfery panującej wokół klubu, to zarząd i sztab szkoleniowy musi mieć świadomość, że to może być największy sukces klubu w przeciągu kilku jak nie kilkunastu lat, ale też okres bardzo trudny, bo choć kibice wierzą w klub, piłkarzy, zarząd brak awansu, może zmienić bardzo ich nastroje.

Jedno jest pewne wiara i nadzieja jest bardzo duża, a na pewno wsparcie będzie ogromne, dla kilku piłkarzy z kadry będzie to też ostatni moment, aby pokazać się i zagrać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i należy liczyć, że to będzie ten właśnie sezon, po którym będziemy się cieszyć z dobrego całego sezonu. Na koniec musimy pamiętać, czy awansujemy w tym sezonie, czy też może się nie uda to slogan, RAZEM TWORZYMY SIŁĘ, obecnie jest bardzo adekwatny, do sytuacji.

Czytany 159 razy

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 20 44
2 Widzew Łódź 20 39
3 Korona Kielce 20 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 32
5 Sandecja Nowy Sącz 20 31
6 GKS Tychy 20 30
Kalendarium
Polska Konarski Jan
102 - urodziny dziś
Polska Niedźwiedź Janusz
40 - urodziny dziś
Polska Chańko Jacek
48 - urodziny za 2 dni
Polska Czubak Karol
22 - urodziny za 2 dni
Polska Wewiór Krzysztof
54 - urodziny za 3 dni
Polska Jaskot Andrzej
51 - urodziny za 3 dni
Polska Małocha Wojciech
49 - urodziny za 3 dni
Polska Bonk Grzegorz
45 - urodziny za 3 dni
Polska Budka Adrian
42 - urodziny za 3 dni
Serbia Melunović Alen
32 - urodziny za 3 dni