Widzew w końcu lepszy! Pokonujemy Zagłębie Sosnowiec 3:2

Napisane przez
(1 głos)
widzew.com widzew.com Marcin Bryja

Na tę chwilę czekało wielu kibiców. Widzew po serii spotkań poniżej oczekiwań nareszcie znalazł pomysł na to, jak pokonać rywali. Dziś to się udało, a na tarczy do Sosnowca wracają zawodnicy Zagłębia. Widzew wygrał 3:2 i umocnił swoją pozycję na 2. miejscu Fortuna 1. Ligi.

Początek jednak nie był tak optymistyczny dla nas. Goście rozpoczęli spotkanie z wysokiego C. Przez ładnych kilkadziesiąt sekund rozgrywali piłkę między sobą, a następnie Szymon Sobczak dostał prostopadłe podanie i wpakował piłkę do bramki Jakuba Wrąbla. Znów nie popisała się nasza obrona, która kolejny mecz z rzędu popełnia proste błędy, których efektem jest strata bramki. Nie tyczy się to tylko obrony, bo widać było nerwowość w grze, błędne decyzje, niedokładne podania. Najsłabszym ogniwem w pierwszej fazie gry był Fabio Nunes, który nie radził sobie kompletnie na swojej stronie. Nawet uwagi trenera Janusza Niedźwiedzia w stronę Portugalczyka nie przynosiły efektu. W zasadzie, gdyby nie odrobinę lepsza postawa Jakuba Wrąbla, z resztą nie po raz pierwszy, to moglibyśmy w pierwszych kilkunastu minutach zdecydowanie wyżej. Chwilę zajęło naszej drużynie, zanim się pozbierała i zaczęła mieć przewagę w grze. Ocknął się Nunes, a Widzew zaczął raz po raz gościć w polu karnym Zagłębia. Efektem tego była akcja w 33. minucie. Marek Hanousek odebrał piłkę w środku pola, pobiegł na bramkę Zagłębia, zagrał do Guzdka, jednak rywale wybili mu piłkę. Trafiła ona do Nunesa, z takim samym skutkiem, ale wróciła pod nogi Guzdka, który już skutecznie wpakował ją do bramki. 9 minut później, w 42. minucie Nunes przedarł się do końcowej linii, wrzucił piłkę na głowę najniższego na boisku Dani Villanueva, a ten z bliska głową piłkę do bramki. Hiszpan jest 19. zawodnikiem Widzewa, który zdobył bramkę w tym sezonie. Wynik do przerwy, 2:1.

Jak i w pierwszej, tak i w drugiej połowie zawodnicy najwyraźniej znowu zostali w szatni na pierwsze kilka minut gry. Przyniosło to niestety rzut karny dla gości w 52. minucie, po tym, jak Sobczak został wycięty przez Hanouska. W tym momencie zrobiło się 2:2. Trener Janusz Niedźwiedź po raz kolejny zaryzykował. Zrobił trzy zmiany, a na boisku pojawił się Gołębiowski, Tomczyk i Michalski. Bardzo szybko przyniosło to efekt, a przynajmniej tak się wydawało. Paweł Tomczyk świetnie podał do Dominika Kuna, ten wyprzedził Wojciecha Kamińskiego i został przez niego przewrócony. Sędzia podyktował karnego. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Mateusz Michalski i przestrzelił. Zamiast 3:2 na tablicy dalej widniał wynik 2:2. I gdy już wielu kibiców pogodziło się z tym, że czeka nas kolejny remis, sprawę w swoje ręce wziął Patryk Stępiński. Znalazł się z piłką z prawej strony pola karnego, zbiegł do środka, a że nie miał komu podać, kopnął lewą nogą i piłka wpadła do bramki. Akcja naprawdę z przypadku przyniosła nam dziś zwycięstwo. Do końca meczu nie wydarzyło się już zbyt wiele, ale dla nas liczy się to, że Widzew w końcu się przełamał.

Po zwycięstwie Widzew jest drugi w tabeli, tracąc trzy punkty do Miedzi Legnica.Trzecią Koronę Kielce i czwarte Podbeskidzie Bielsko-Biała wyprzedza o sześć punktów. Ostatni mecz ligowy w tym roku stoczymy w nadchodzącą niedzielę w Głogowie, z tamtejszym Chrobrym. Wcześniej czeka nas jeszcze pucharowe spotkanie z Wisłą Kraków, we czwartek 2.11.21 o godzinie 20:00.