czwartek, 25 listopad 2021 17:54

Widzew II Łódź – Boruta Zgierz (2:1)

Napisane przez Bartek Barański
Anka WB Anka WB

Wczorajszy, środowy wieczór był ostatnim ostatnim w tym roku kiedy na boisko w oficjalnym meczu wybiegły rezerwy Widzewa przy okazji półfinałowego meczu na poziomie okręgowym Pucharu Polski z Borutą Zgierz. Mecz od samego początku wydawał się być pod kontrolą Widzewiaków co poskutkowało ciekawą akcją zakończoną faulem w polu karnym Boruty a Daniel Chwałowski pewnie wykorzystał jedenstkę na bramkę. Raptem po kolejnych 11 minutach prowadziliśmy już 2:0 golu niemalże do pustej bramki Goncalvesa po asyście Przybułka.

Druga połowa była obfita w ataki Widzewiaków lecz zarówno Malec, Goncalves jak i Owczarek wykazywali się albo niedokładnością albo górą stawał bramkarz Boruty. Również drugi w tym meczy rzut karny, ponownie egzekwowany przez Chwałowskiego tym razem nie został zamieniony na bramke a w zamian za to Boruta zdobyła swoją kontaktową bramkę strzeloną prze Dominika Fudałe.

Wynik 2:1 utrzymał się już do końca spotkania lecz na emocje, akcje, strzały oraz parady bramkarzy kibice nie mogli narzekać. W ten oto sposób Widzewiacy zapewnili sobie udział w wojewódzkim Pucharze Polski.

Bramki:

Widzew II Łódź – Boruta Zgierz 2:1 (2:0)
20' min. Chwałowski (k), 31' min. Goncalves - 61' min. Fudała

Składy:

Widzew II: Ludwikowski – Owczarek (61min Telestak), Lenart, Cieślak, Becht – Chwałowski, Dębiński, Zawadzki (63min Bartłoszewski) – Goncalves (63min Gołda), Przybułek (63min Szadkowski), Malec

Boruta: Wężyk – Knera, Najdyszak, Ślęzak – Siennicki, Tonn, Pietrzak (79min Lipski), Zieliński (46min Sujecki), Chmielewski – Misiak, Fudała