Dział wiadomości

Redaktor naczelny

Adam Sadowiak 

Redaktorzy

Krystian Ruciński

Artur Wachowicz

Zbigniew Żubryj

Michał Franczyk

Jakub Chmielecki

Paulina Wagner

Krzysztof Szymczak

Patryk Nusbaum

Bartłomiej Barański

Dział fotograficzny

Anna Wegner-Bonisławska

Dział Techniczny

Piotr Walczak

Kontakt
sobota, 16 październik 2021 12:28

Korona 0 – Widzew 1, czyli poważny krok w stronę Ekstraklasy

Napisane przez Michał Franczyk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anka WB Anka WB

Jest zdecydowanie za wcześnie, by wróżyć łódzkiemu Widzewowi awans w tym sezonie do Ekstraklasy, ale wszelkie znaki wskazują na to, że jesteśmy na dobrej drodze, by to uczynić.

Wczorajszy mecz to był absolutnie hit kolejki, gdzie spotkały się dwie najlepiej punktujące obecnie drużyny – Widzew Łódź i Korona Kielce. Było dużo emocji, dramaturgii, kartek, a o tym, która drużyna okazała się lepsza i zgarnęła pełną pulę punktów zadecydował jeden stały fragment gry.

Jedna bramka dająca zwycięstwo, 12 (słownie: DWANAŚCIE) żółtych kartek, w tym dwie Julka Letniowskiego, który w konsekwencji otrzymał czerwień
i wyleciał z boiska, monolit w defensywie Widzewa i niemożność Korony w strzeleniu gola – tak pokrótce można opisać wczorajszy mecz na szczycie Fortuna 1. Ligi. Pierwsze dwadzieścia kilka minut meczu to wręcz przygniatająca przewaga graczy z Kielc, co widać było w statystykach – 79% do 21% dla kielczan. W ten czas nasi rywale mieli świetną akcję, kiedy to po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Adrian Danek. Chwilę później wręcz „setka” Jacka Podgórskiego, który jednak nie zdołał pokonać Jakuba Wrąbla. Gospodarzom brakowało kropki nad i w postaci bramki, a to było im jednak trudno, gdyż nie oddali ani jednego celnego strzału. Co nie udało się uczynić Koronie, udało się Widzewowi. Pod sam koniec pierwszej połowy, sędzia podyktował rzut wolny dla naszej drużyny. Piłkę ustawił sobie Juliusz Letniowski, niczym maestro obliczył wszelkie parametry, wykonał kilka kroków w tył, a następnie rozpędził się
i przymierzył w stronę bramki. Bramkarz rywali być może obroniłby ten strzał, ale tor lotu piłki w polu karnym zmienił Mattia Montini, którego w zasadzie Julek tą piłką nabił. Zmyliło to Konrada Forenca i takim sposobem to ku zaskoczeniu wielu obserwatorów Widzew Łódź zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połową zaczęliśmy w zasadzie od żółtej kartki dla Adriana Danka z Korony. Tu na chwilę zajmiemy się oceną tego, co sędzia wyczyniał w tym meczu. Kto oglądał to spotkanie, może potwierdzić, że ten mecz nie był na zasadzie wycinania trawy i wszystkiego, co się po niej rusza. Nie był to nawet mecz
w starym, dobrym, angielskim stylu, gdzie kości aż trzeszczały. Natomiast sędzia Kwiatkowski najwyraźniej nie lubi stykowej gry, a o zgrozo piłka nożna taką dyscypliną sportu jest, czego chyba sędzia do końca nie rozumie. Zaowocowało to aż dwunastoma żółtymi kartkami, z czego dwie otrzymał Julek Letniowski na przestrzeni dosłownie 3 minut. Tym samym zobaczył czerwień i przez pół godziny Widzew Łódź kończył to spotkanie w osłabieniu jednego zawodnika. Trener Janusz Niedźwiedź po meczu skomentował, że przyjrzą się akcji, po której Marek Hanousek otrzymał żółtą kartkę (co wyklucza go z pierwszego składu na derbowy mecz z ŁKS) i najprawdopodobniej będą się od tej decyzji sędziego odwoływać. Wracając już jednak do samego meczu i rywalizacji pomiędzy zespołami, ostatnie pół godziny to był pokaz widzewskiego charakteru. Nasza drużyna potrafiła stworzyć monolit w defensywie i skutecznie gasić zapędy przeciwnika, a i przy tym próbować kontratakować, co niejednokrotnie dawało nadzieję, że może uda się strzelić nam jeszcze jedną bramkę. Tak się jednak nie stało, dowieźliśmy skromne 1:0 do końca meczu i to Widzew wrócił do Łodzi z tarczą, a nie na niej.

Po tym arcyważnym zwycięstwie Widzew Łódź powiększył swoją przewagę punktową nad Koroną Kielce do siedmiu oczek. Cieszy ten fakt, ale przed nami najważniejsze spotkanie w sezonie dla kibiców łódzkiego Widzewa – domowe, derbowe spotkanie z ŁKS Łódź. Za kartki wykluczeni z tego spotkania są wcześniej wspomniany Marek Hanousek oraz Juliusz Letniowski. Czekamy także na informacje w sprawie zdrowia Krystiana Nowaka, który musiał opuścić spotkanie z Koroną z powodu kontuzji. Nie zazdrościmy trenerowi Niedźwiedziowi, nie mniej jednak już nie raz udowodnił, że możemy być spokojni i zrobi, co w jego mocy, by skutecznie przygotować zespół do gry.
 
Czytany 134 razy

Tabela

# Zespół Mecze Pkt
1 Miedź Legnica 20 44
2 Widzew Łódź 20 39
3 Korona Kielce 20 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 32
5 Sandecja Nowy Sącz 20 31
6 GKS Tychy 20 30
Kalendarium
Polska Myśliński Mirosław
58 - urodziny dziś
Polska Walczak Adam
64 - urodziny jutro
Serbia Andelkovic Miodrag
44 - urodziny jutro
Kamerun Beaud Clement
41 - urodziny jutro
Polska Banasiak Adam
32 - urodziny jutro
Słowacja Bednar Vladimir
42 - urodziny za 2 dni
Polska Wolsztyński Rafał
27 - urodziny za 2 dni
Polska Świderski Daniel
27 - urodziny za 4 dni
Polska Ślusarski Bartosz
40 - urodziny za 5 dni
Polska Pięczek Marcel
21 - urodziny za 5 dni