Napisane przez Maciej Nowak
(1 głos)
Anka WB Anka WB

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2
Goście objęli prowadzenie za sprawą byłego zawodnika Widzewa, Kacpra Gacha. Miedź już do przerwy odpowiedziała dwoma trafieniami, a w końcówce meczu dołożyła następne 2. Ostatecznie wygrała 4:2 i zrównała się punktami z Podbeskidziem (a mają jeszcze 1. zaległy mecz). Legniczanie przerwali złą passę bez strzelonej bramki od 28 sierpnia.

ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 0:1
Trzecia domowa porażka gospodarzy z rzędu. Nasi sąsiedzi wypadli już ze strefy barażowej.

Puszcza Niepołomice - Widzew Łódź 0:1

Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2
Chrobry prowadził 2:1, jednak wyrównującą bramkę dla Korony zdobył Jakub Łukowski (6. w sezonie). Kielczanie zdobyli tylko 2 pkt w 3. ostatnich kolejkach.

Resovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1
Po zwolnieniu trenera Radosława Mroczkowskiego i przegranej w pucharze z Widzewem, Resovia zalicza 3. ligową porażkę z rzędu.

GKS Tychy - Odra Opole 2:1
Łukasz Grzeszczyk w 83' min. wykorzystał rzut karny (2. gol w tym meczu), dając zwycięstwo gospodarzom i strzelając dla nich 4. bramkę z rzędu w ostatnich 3. meczach. Tyszanie wygrali już 6. mecz w 7. ostatnich kolejkach! (w międzyczasie remis z Widzewem).

Górnik Polkowice - Skra Częstochowa 0:0
Bezbramkowy remis w najmniej ciekawym meczu.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1
GieKSa w końcu się przełamała, wygrywając 1. raz od 22 sierpnia w 5. kolejce. Decydującego gola zdobył Bartosz Jaroszek w 90' min. Katowiczanie tym samym wydostali się ze strefy spadkowej.

GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 1:5
Arka rozgromiła na wyjeździe Jastrzębie, a jedną z bramek zdobył były zawodnik Widzewa, Karol Czubak (na swoim koncie ma ich już 6.). Gospodarze są na ostatnim miejscu w tabeli, a następny mecz rozegrają w Łodzi z Widzewem.