niedziela, 21 listopad 2021 16:09

Futsaliści znowu gromią! 9:2 z Futbalo Białystok

Napisane przez
facebook.com/WidzewFutsal facebook.com/WidzewFutsal

Od początku sezonu futsalowego, Widzew Łódź potwierdza swoje aspiracje, by awansować do elity polskiego futsalu. Podopieczni Marcina Stanisławskiego po raz kolejny pokazali wyższość nad rywalem, tym razem pokonując zespół Futbalo Białystok różnicą aż siedmiu bramek.

Pierwszą połowę rozpoczęliśmy z wysokiego C, gdzie potrzebowaliśmy tylko 10 sekund, by strzelić pierwszą bramkę, której autorem był Tomasz Gąsior. Tak szybko zdobyta bramka dała jasny sygnał, że nasza sekcja nastawiona będzie bardzo ofensywnie. Gra okazała się bardzo szybka, kombinacyjna, co przyniosło kolejne bramki. W 5. minucie na 2:0 strzelił Maxim Panasenko, kolejne bramki zdobyli Daniel Krawczyk, Damian Kopa i… ponownie Krawczyk. Do przerwy kompletna dominacja, a na tablicy wynik 0:5. Druga połowa dała zdecydowanie większy komfort naszym zawodnikom, którzy jednak najwyraźniej nie stracili chęci zdobywania kolejnych bramek. Na 6:0 trafił Michał Marciniak, a następna bramka była autorstwa strzelca pierwszej bramki w spotkaniu – Tomasza Gąsiora. Na 8:0 podwyższył Jan Dudek i wkradło się chwilowo rozluźnienie w naszych szeregach, co skutkowało stratą dwóch bramek. Gdy już wszelkie znaki na niebie wskazywały, że spotkanie zakończy już takim rezultatem, Jan Dudek pokazał swój kunszt i dobił przeciwnika zdobywając dziewiątą bramkę. Mecz tym samym zakończył się wynikiem 2:9.

Widzew Łódź Futsal wygrał dziewiąte, kolejne spotkanie i jest samodzielnym liderem grupy północnej 1. Ligi Futsalu z imponującym bilansem bramek 61:22.

Futbalo Białystok:

Bramkarze: Norbert Jendruczek, Jakub Szatyłowicz, Dawid Tur

Zawodnicy z pola: Bartosz Borowik, Marcin Borowik, Jakub Budźko, Adam Butkiewicz, Damian Grabowski, Kevin Kiersnowski, Tomasz Koniczek, Jakub Konon, Alaksiej Lawonćjeu, Cezary Łuczak, Jakub Małyszko, Wojciech Nasuto, Maciej Stachelek, Jacek Stefanowicz, Joachim Witoszko

Widzew Łódź Futsal:

Bramkarze: Ołeksij Dachina, Maciej Schmidt, Dariusz Słowiński, Szymon Stanita

Zawodnicy z pola: Michał Bondarenko, Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Damian Kopa, Daniel Krawczyk, Wojciech Łasak, Michał Marciniak, Maksym Panasenko, Tiago Ferreira, Marcin Stanisławski, Jakub Stegliński