piątek, 03 wrzesień 2021 18:00

Zapowiedź VII kolejki Fortuna I-ligi

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anka WB Anka WB

Dzisiaj zainaugurowana zostanie siódma seria gier na boiskach Fortuna I-ligi. Warto zaznaczyć, że w związku z przerwą reprezentacyjną, a co za tym idzie, powołaniami do kadr narodowych, w nadchodzącej kolejce rozegranych zostanie zaledwie pięć meczów. Przełożone zostały bowiem spotkania GKS-u Katowice z Arką Gdynia, Górnika Polkowice ze Stomilem Olsztyn, GKS-u Tychy z Chrobrym Głogów, a także Puszczy Niepołomice z Sandecją Nowy Sącz. 

W piątek będziemy świadkami tylko jednego meczu. Będzie to jednak prawdopodobnie spotkanie kolejki. W Kielcach Korona zmierzy się z Miedzią Legnica. Wynik tego meczu jest niezwykle istotny w kontekście Widzewa. Zwycięstwo Korony potwierdzi znakomitą formę kielczan na początku sezonu. Miedź będzie jednak chciała zostać pierwszą drużyną w tym sezonie, która odbierze punkty drużynie z Kielc. 

Również w sobotę zostanie rozegrane jedno starcie. Zagłębie Sosnowiec podejmie na własnym terenie Skrę Częstochowa. Celem zarówno jednych, jak i drugich jest utrzymanie się w lidze. Obie drużyny zdobyły w tym sezonie po cztery punkty, dlatego też można spodziewać się bardzo wyrównanego starcia z lekkim wskazaniem na Zagłębie.

W niedzielę odbędą się trzy mecze. W Łodzi ŁKS skonfrontuje swoje siły z Resovią Rzeszów, która jest niewygodnym rywalem. Gospodarze chcą zapewne jak najszybciej wskoczyć do pierwszej dwójki ligi, ale Resovia może sprawić niespodziankę. Podbeskidzie zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Goście po słabym początku sezonu zdołali wygrać dwa ostatnie mecze i w starciu z GKS-em Jastrzębie będą faworytem. Ewentualne trzy punkty dla drużyny z Bielska-Białej pozwolą być może na uplasowanie się w TOP6 ligi. Ostatnim meczem będzie spotkanie w Opolu, gdzie Odra zmierzy się z Widzewem. Wygrywając na wyjeździe łodzianie potwierdzą, że w tym sezonie aspirują do walki o bezpośredni awans. Odra, zwłaszcza grając u siebie, jest trudnym przeciwnikiem, jednak wydaje się, że faworytem do zwycięstwa pozostają goście. Trzy punkty zdobyte przez czerwono-biało-czerwonych mogą spowodować, że łodzianie umocnią swoją pozycję w pierwszej dwójce ligi.

 

VII kolejka Fortuna I-ligi

piątek

Korona Kielce - Miedź Legnica 20:30

sobota

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 12:40

niedziela

ŁKS Łódź - Resovia Rzeszów 12:40

GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 15:00

Odra Opole - Widzew Łódź 18:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 56 razy