czwartek, 18 luty 2021 17:40

Kacper Gach nowym graczem Widzewa Łódź

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Widzew.com Widzew.com Widzew.com
Widzew Łódź pozyskał piątego nowego zawodnika podczas zimowego okna transferowego. Jest nim lewy obrońca Kacper Gach z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

22-letni piłkarz jest wychowankiem klubu z Bielska-Białej, w którym spędził całą swoją dotychczasową karierę. Pochodzący z Międzybrodzia Bialskiego Kacper Gach najpierw występował w zespole juniorów Podbeskidzia, z którym wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów.

W pierwszym zespole "Górali" zaczął pojawiać się na treningach jeszcze za trenera Roberta Podolińskiego, gdy Podbeskidzie grało w ekstraklasie. Oficjalnie zadebiutował w dorosłej drużynie bielszczan na koniec sezonu 2017/2018, wchodząc na boisko w końcówce meczu I ligi ze Stalą w Mielcu.

W kolejnym sezonie wiosną 2019 roku Kacper Gach wywalczył miejsce w podstawowym składzie Podbeskidzia. Wtedy rozegrał 8 meczów w pełnym wymiarze czasowym w I lidze, a w następnym sezonie zagrał w 18 spotkaniach i strzelił 1 gola. Na koniec sezonu świętował z kolegami z drużyny awans do ekstraklasy.

Jesienią ubiegłego roku, już na boiskach ekstraklasy, nowy obrońca Widzewa Łódź zaliczył 12 występów w barwach Podbeskidzia  - wszystkie w pierwszym składzie, z czego 11 w pełnym wymiarze czasowym. Teraz ponownie będzie występował na boiskach I ligi. - Jestem jeszcze młodym zawodnikiem, który nadal potrzebuje rozwoju, a najbardziej mogę się rozwijać poprzez grę. Piłka nożna jest taką dyscypliną, w której wszystko bardzo szybko się zmienia i stąd moja decyzja, że jestem teraz tutaj. Widzew był najkonkretniejszym klubem jeśli chodzi o ofertę dla mnie, a Łódź to fajne miasto - powiedział Kacper Gach tuż po podpisaniu umowy z łódzkim klubem.

Kacper Gach przeszedł do Widzewa Łódź z Podbeskidzia Bielsko-Biała na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z opcją pierwokupu.

Czytany 74 razy