piątek, 11 grudzień 2020 17:07

Zapowiedź XVII kolejki Fortuna I-ligi

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przed nami już ostatnia, siedemnasta seria gier w rundzie jesiennej, w rozgrywkach Fortuna I-ligi. Nadchodząca kolejka nie zostanie jednak rozegrana w pełni. Odwołane zostały bowiem mecze Widzewa Łódź z Odrą Opole i ŁKS-u z GKS-em Tychy.

 

Siedemnasta kolejka rozpocznie się w sobotnie południe starciem Resovii Rzeszów z GKS-em Jastrzębie. Rzeszowianie, z powodu ostatnich zwycięstw Sandecji, znaleźli się na ostatniej lokacie. Resovia musi wygrać, aby nie tracić kontaktu z resztą drużyn walczących o utrzymanie. W Olsztynie Stomil podejmie lidera z Niecieczy. W przypadku zwycięstwa Termalica zwiększy przewagę nad drugim w tabeli ŁKS-em. Drużyna z Niecieczy swoją postawą w trakcie jesiennych zmagań zapracowała sobie na spokój w przerwie zimowej. Do Bełchatowa uda się drużyna Puszczy Niepołomice. Goście w ostatnich trzech meczach ponieśli trzy porażki. GKS natomiast cztery razy z rzędu schodził z boiska pokonany. Dla obu ekip będzie to więc bardzo ważne starcie. W Gdyni Arka podejmie przeciętnie spisującą się w tym sezonie drużynę Chrobrego Głogów. Dla gdynian będzie to istotne spotkanie. Wygrana pozwoli bowiem Arce na ustabilizowanie swojego miejsca w strefie barażowej. Na zakończenie sobotnich zmagań Zagłębie Sosnowiec podejmie na własnym obiekcie Miedź Legnicę. Na finiszu rundy Miedź imponuje swoją formą, więc do Sosnowca uda się z zamiarem zdobycia trzech punktów. 

W niedzielę rozegrane zostaną dwa spotkania. Na początek Korona Kielce podejmie na własnym stadionie drużynę Radomiaka Radom. Goście ostatni mecz przegrali 4 października. Korona z kolei ma problem z regularnym wygrywaniem meczów. W Kielcach czeka nas zatem niezwykle emocjonujące starcie. Na zakończenie Sandecja podejmie drużynę Górnika Łęczna. Gospodarze w ostatnich trzech meczach zdobyli dziewięć punktów. Były to pierwsze zwycięstwa Sandecji w tym sezonie. Czy gospodarzom uda się kontynuować swoją serię?

 

Zestaw par XVII kolejki Fortuna I-ligi

sobota

Resovia Rzeszów - GKS Jastrzębie (12:00)

Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (12:30)

GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice (12:40)

Arka Gdynia - Chrobry Głogów (14:00)

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica (16:00)

 

niedziela

Korona Kielce - Radomiak Radom (12:40)

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna (13:00)

 

Czytany 86 razy