niedziela, 06 grudzień 2020 17:33

Korona Kielce - rywal

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu jutrzejszym o godzinie 19:10 w „Sercu Łodzi” powinno rozpocząć się spotkanie pomiędzy łódzkim Widzewem, a Koroną Kielce. Powinno, ponieważ w drużynie Widzewa odnotowana kolejne zachorowania na COVID-19.

Arbitrem poniedziałkowego spotkania będzie Piotr Lasyk, dla którego będzie to co prawda trzeci mecz z udziałem Widzewa, ale pierwszy w Łodzi. Jedno spotkanie Widzew wygrał (z Arką w Gdyni 2:1), a jedno przegrał (z Wisłą w Płocku 1:2).

Szkoleniowcem zespołu z Kielc jest Maciej Bartoszek, który w przerwie pomiędzy sezonami łączony był z naszym zespołem. Kielczanie to spadkowicz z Ekstraklasy, który boryka się z problemami finansowymi. Mimo problemów z budżetem, Korona spisuje się w lidze całkiem dobrze. Po piętnastu kolejkach zajmuje dziewiątą pozycję, a do szóstej lokaty traci tylko trzy punkty.

W Kielcach znajduje się całkiem bogata widzewska kolonia. Kornel Kordas i Marcel Gąsior to zawodnicy, którzy są znani nawet tym najmłodszym fanom Widzewa. Mateusza Cetnarskiego kojarzą ci troszeczkę starsi.

Korona na wyjazdach spisuje się całkiem dobrze. Na osiem spotkań trzy wygrała, trzy zremisowała i zaledwie dwa przegrała

W dniu jutrzejszym Polski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję czy spotkanie pomiędzy Widzewem a Koroną dojdzie do skutku. W związku z sytuacją zdrowotną w Widzewie, może się okazać, że czwartkowe spotkanie z GKS Tychy będzie ostatnim w tym roku.

Czytany 80 razy