wtorek, 01 grudzień 2020 11:41

Podsumowanie XIV kolejki I ligi

Napisane przez Jakub Chmielecki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anka WB Anka WB Anka WB

 W piątek Górnik Łęczna podejmował na własnym stadionie ŁKS Łódź. Po dobrym meczu gospodarze pokonali ŁKS 2: 0 W drugim piątkowym spotkaniu Miedz Legnica grała z Odrą Opole. Legniczanie pokonali niespodziewanie Odrę Opole 4:2 Puszcza Niepołomice nie obroniła własnego stadionu i przegrała ze Stomilem Olsztyn.

GKS Jastrzębie podejmował Zagłębie Sosnowiec. Sosnowiczanie liczyli na zdobycie punktów, jednak GKS Jastrzębie wygrał 2:1. Chrobry Głogów grał z ostatnią drużyną w tabeli Sandecją Nowy Sącz. Głogowianie byli faworytem meczu, ale to goście odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując gospodarzy 2:0.

Resovia Rzeszów grała z Koroną Kielce . Kielczanie pokonali Rzeszowian jedną bramkom. Lider z  Niecieczy podejmował GKS Tychy . Po dobrym meczu gospodarze nie wykorzystali szansy na zwiększenie przewagi nad grupą pościgową. I mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W ostatnim, sobotnim  spotkaniu Radomiak Radom podejmował na stadionie miejskim GKS Bełchatów. Po dobrym meczu gospodarze pokonali GKS Bełchatów. Ostatnim meczem 14 kolejki  było spotkanie Widzewa Łódź z Arką Gdynia. Widzew po golach Karola Czubaka i kapitana Marcina Robaka pokonał Gdyńską Arkę 2:1 na własnym stadionie.

 Wyniki 14. kolejki I ligi:

piątek, 27 listopada

Górnik Łęczna – ŁKS Łódź 2:0 (Midzierski, Wojciechowski)
Miedź Legnica – Odra Opole 4:2 (Zieliński, Zapolnik, Matuszek, Panka – Bonecki, Panka s.)

sobota, 28 listopada

GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (Mróz, Feruga – Oliveira)
Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn 0:2 (Łuczak, Hinokio)
Termalica Nieciecza – GKS Tychy 0:0
Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (Kasprzak, Małkowski)
Korona Kielce – Resovia 1:0 (Thiakane)
Radomiak Radom – GKS Bełchatów 2:0 (Podliński, Leandro)

niedziela, 29 listopada

Widzew Łódź – Arka Gdynia 2:1 (Czubak, Robak – Żebrowski)

Czytany 61 razy