wtorek, 01 grudzień 2020 18:10

Młodzież Widzewa pod lupą- Marcel Buczkowski

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anka WB Anka WB

Najciemniej pod latarnią. W Widzewie niewielką rolę odgrywa młodzież, co widać gołym okiem. Jak wygląda sytuacja Czerwonych w tej kwestii. Koniecznie trzeba ściągać zawodników z innych klubów, a może diamenty są bliżej niż się komukolwiek mogłoby wydawać?

Od dłuższego czasu dużo mówi się bramkarzach. W Widzewie raczej rzadko kiedy był problem z obstawą tej pozycji. Klub zazwyczaj był w tej kwestii zabezpieczony mając co najmniej solidnych golkiperów. Problem pojawił się w tym sezonie. Nie najlepsza postawa Wojciecha Pawłowskiego spowodowała, że trener postanowił nieco zmienić i dać szansę wypożyczonemu z Lecha Poznań Miłoszowi Mleczce. 

Perspektywiczny bramkarz choć potrafi nie raz się wykazać ratując zespół z opresji nie do końca spełnia oczekiwania kibiców. Mimo to kolejnych zmian nie widać, choć Enkeleid Dobi ma do dyspozycji jeszcze nieco starszego Konrada Reszkę. Ten jeszcze nie był sprawdzony, choć może pewnego dnia taką szansę dostanie. Co jednak z następcami? Widzew chwali się akademią, jak zatem wygląda sytuacja z obstawą bramki?

Na tapetę rzućmy więc Marcela Buczkowskiego, który w oczach trenera rezerw Widzewa- Łukasza Grzeszczakowskiego jest numerem jeden mimo naprawdę młodego wieku. Niepełnoletni golkiper przypomnijmy, na koniec poprzedniego sezonu został włączony do pierwszego zespołu ze względu na braki kadrowe na tej pozycji na ostatnią kolejkę. Co prawda prócz Buczkowskiego wyróżniony został również starszy od niego Aleksander Wojda. Ten jednak przegrywa rywalizację z młodszym kolegą jeśli chodzi o drugi zespół łodzian.

Mało prawdopodobnym jest, że sztab szkoleniowy zaryzykuje i da szanse debiutu bramkarzowi nieobytemu w warunkach I ligi. Pewna pozycja w drugiej drużynie powinna jednak sprawić, by zawodnika poważnie obserwować i włączyć go do zespołu na zbliżający się okres przygotowawczy. Treningi u boku bardziej ogranych zawodników mogą zaprocentować, a sam zawodnik zyskałby tym wyróżnieniem więcej pewności siebie. Jest raczej wyróżniającym się bramkarzem. Drużyna rezerw Widzewa nie dość, że przewodzi w tabeli, ma również najlepszą statystykę straconych bramek. Duża w tym zasługa pewniaka w bramce niespełna 16- letniego Buczkowskiego.

 

Czytany 137 razy