niedziela, 29 listopad 2020 16:42

Widzew podtopił Arkę

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy punkty pozostały w Łodzi. To jest fakt i należy go uszanować, ponieważ w tym sezonie tak rzadko przychodzi widzewiakom kończyć mecze z tarczą.

Patrząc na wyjściowy skład wielkich roszad nie dostrzeżono. Niemniej najważniejszą zmianą okazała się gra dwójką napastników. Obok Marcina Robaka zagrał Karol Czubak, który przy odrobinie szczęścia i oczywiście co wiadomo większej celności mógłby strzelić hat tricka. Do składu wrócił również Michael Ameyaw. Te kilka zmian sprawiło, że łodzianie zaczęli grać nieco lepiej w przodzie. Szczególnie w pierwszej połowie podopieczni albańskiego szkoleniowca stworzyli sobie tyle sytuacji, by mogli zapewnić sobie zwycięstwo jeszcze przed przerwą. Brakowało jednak celności, zimnej krwi, trochę szczęścia i świetne zawody rozegrał bramkarz gości- Daniel Kajzer. Na szczęście dla Widzewa ten skapitulował raz w pierwszej połowie za sprawą Karola Czubaka, który znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Po jednym z rzutów rożnych piłka wpadła na głowę Krystiana Nowaka, który posłał ją na słupek, ta po odbiciu się od ramy bramki znalazła się pod nogami rosłego snajpera łodzian, któremu pozostało dołożyć jedynie nogę.

Po przerwie do głosu doszli gdynianie, którzy zaraz po wznowieniu gry zdołali wyrównać. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Żebrowski. Przebieg spotkania również się zmienił. Goście częściej bywali nie tylko na połowie Widzewa co również w polu karnym. Niejednokrotnie świetnie w bramce spisywał się Miłosz Mleczko, którego interwencje ratowały zespół Dumy Miasta Włókniarzy, ale również były efektowne. Jednym z bohaterów stał się także Marcin Robak, który na swoje 38. urodziny zdobył zwycięskiego gola poprawiając humory wszystkim kibicom.

Widzew Łódź- Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Karol Czubak 22', Marcin Robak 61'- Mateusz Żebrowski 47'.

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Michał Grudniewski, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Dominik Kun (88' Henrik Ojamaa), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (88' Patryk Mucha), Michael Ameyaw (76' Daniel Mąka), Karol Czubak, Marcin Robak.

Arka: Daniel Kajzer - Adam Danch, Bartosz Kwiecień, Michał Marcjanik, Adam Marciniak, Adam Deja, Mateusz Żebrowski (69' Artur Siemaszko), Juliusz Letniowski, Szymon Drewniak (69' Maciej Jankowski), Mateusz Młyński, Rafał Wolsztyński.

Czytany 81 razy