sobota, 28 listopad 2020 20:40

11 Widzewa na Arkę Gdynia wg Widzewlodz.info

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny brak jakichkolwiek punktów dla Widzewa oznaczać może oznaczać jeszcze większy chaos niż panuje obecnie. Trudno w tej chwili zazdrościć pracy trenerowi Enkeleidowi Dobiemu, który musi wstrząsnąć zespołem na kilka ostatnich kolejek przed przerwą zimową.

Zespół Widzewa ewidentnie ma problemy z wykorzystywaniem sytuacji jakie sobie stwarza. Co gorsza, ogromnym problemem jest brak celnych strzałów na bramkę. Na dwa spotkania udało się widzewiakom tylko raz uderzyć w światło bramki!

Bramka

Najlepiej budować zespół od tyłu. Tu drużynie potrzebny jest mocny charakter i pewny golkiper, który w polu karnym będzie wywiązywał się bez zarzutów. Może swoją szansę powinien dostać po dłuższej przerwie Wojciech Pawłowski. Wszyscy dobrze wiedzą, że ten będąc w formie potrafiłby wyratować Widzew nie raz z opresji.

Obrona

Do zmiany mogłoby dojść również na prawej stronie obrony. Patryk Stępiński umie grać na tej pozycji i kto wie czy nie lepiej sprawdziłby się od Łukasza Kosakiewicza. Po drugiej stronie najwyższa pora wrócić Marcela Pięczka, ponieważ innego wyboru na ten moment Widzew nie ma. W środku do pary z najlepiej dysponowanym Michałem Grudniewskim mógłby zagrać Sebastian Rudol. Szansa dla tego doświadczonego zawodnika mogłaby wiele zmienić. 

Pomoc

W drugiej linii po skrzydłach ciekawą opcją byłoby wyjście Michaelem Ameyaw oraz Dominikiem Kunem. Pierwszy w ostatnim meczu z Legią starał się pokazać z jak najlepszej strony i choć nie wpłynął na wynik spotkania, to w rywalizacji z gdynianami mógłby zabłyszczeć. Kunowi brakuje zdecydowanie liczb, ale widać że ma umiejętności. Lepszego wyboru też zresztą chyba nie ma. W środku najlepiej spisuje się do tej pory Patryk Mucha, a więcej w przodzie mógłby zaoferować Daniel Mąka, któremu trudno odmówić zaangażowania. Przed wspomnianą dwójką mógłby operować Merveille Fundambu. 

Atak

Marcin Robak ewidentnie się zaciął, dlaczego więc nie poszaleć Karolem Czubakiem, który powinien mimo wszystko dostawać więcej szans, tym bardziej że trener Dobi nie posiada w zespole kogoś kto gwarantowałby bramki w każdym meczu.

Czytany 85 razy