środa, 25 listopad 2020 20:34

Legia psuje święto Widzewowi

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Faworyt zgodnie z oczekiwaniami zapewnił sobie awans do kolejnej rundy psując tym samym święto łódzkiemu Widzewowi jakim było tego dnia 110-lecie istnienia klubu. Fakt ten oznacza, że Widzew może w tym sezonie skupić się jedynie na rozgrywkach ligowych.

Łodzianie od początku spotkania sprawiali wrażenie wystraszonych, co wykorzystała warszawska Legia. Stołeczni wykorzystali gapiostwo gospodarzy i na listę strzelców już w 6. minucie wpisał się Mateusz Cholewiak. Szybko objęte prowadzenie nie spowodowało jednak natężonych ataków gości, którzy niespecjalnie kwapili się do podwyższenia wyniku. Widzew z czasem próbował wykorzystać słabszy dzień rywala, gra jednak nie do końca się kleiła. Zdecydowanie brakowało dokładniejszych podań i czystych sytuacji i co najważniejsze celnego uderzenia na bramkę strzeżonej przez Cezarego Misztę. Ten pierwszy raz mógł się wykazać dopiero w 74. minucie. Wtedy to właśnie Widzew oddał celny strzał za sprawą Patryka Muchy. 

Spotkanie zakończyło się najniższym wymiarem kary w dużej mierze dzięki niezbyt przekonującej grze lidera ekstraklasy. Trudnp Z ciekawostek warto wspomnieć powrót na boisko Michaela Ameyaw, który poszerzy wachlarz rozwiązań w kolejnych spotkaniach. 

Czytany 121 razy