piątek, 20 listopad 2020 10:30

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - rywal

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym o 17:40 Łodzianie zmierzą się na wyjeździe w Niecieczy z Bruk-Bet Termalica. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze. Arbitrem meczu będzie dobrze znany na Widzewie Grzegorz Kawałko, który pierwszy raz „gwizdał” spotkanie Widzewa w marcu 2018 roku.

Nasz najbliższy rywal jest wiceliderem. Termalica w tym sezonie wygrała dziesięć spotkań i przegrała tylko jedno. Żadne ze spotkań nie zakończyło się remisem, a zespół z Niecieczy jest jedynym zespołem, którego spotkania zawsze kończyły się wygraną jednej z drużyn. Jedyne spotkanie, które zespół Bruk-Betu przegrał zostało rozegrane na obiekcie w Niecieczy. Było to w piątej kolejce, a trzy punkty z Niecieczy wywiozła Arka Gdynia.

Szkoleniowcem zespoły z Niecieczy jest Mariusz Lewandowski, były reprezentant Polski. Trzech zawodników naszego najbliższego rywala wcześniej występowało w barwach Widzewa. W zeszłym sezonie w koszulce Widzew występował Adam Radwański. Wcześniej przy Piłsudskiego próbował przebić się Piotr Wlazło, ale nie dane było mu zadebiutować w spotkaniu ligowym. Trzecim zawodnikiem jest Jonathan de Amo Perez, którego zapewne niewielu fanów Widzewa pamięta. Wystąpił on w czternastu spotkaniach Ekstraklasy w sezonu 2013/14.

Widzew pierwszy raz zagrał w Niecieczy w sezonie 2014/15. Był to sezon w którym Widzew spadł z pierwszej ligi, został rozwiązany i musiał rozpoczynać grę w czwartej lidze. Na przeciwnym biegunie byli nasi rywale, którzy w tamtym sezonie awansowali do Ekstraklasy. Mecz w Niecieczy wygrali gospodarze 2:1. Strzelcem jedynej bramki był Marcin Kozłowski.

Czytany 86 razy