piątek, 02 kwiecień 2021 13:45

Widzewski akcent na Wembley

Napisane przez Anna Kalisz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na pewno wielu kibicom Widzewa szybciej zabiło serce, gdy na boisku pojawił się on- Rafał Augustyniak ze Zduńskiej Woli. To był jego debiut w reprezentacji Polski w piłce nożnej i to w meczu z Anglią na Wembley. Miał nawet okazję do strzelenia bramki. Zagrał w reprezentacji z numerem 6, tak jak w klubie. Rafał Augustyniak wszedł na boisko w 77 minucie meczu rozgrywanego z Anglią 31 marca w eliminacjach mistrzostw świata w piłce nożnej. Były Widzewiak został powołany do składu reprezentacji Polski na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku. Obecnie jest zawodnikiem drużyny Urał Jekaterynburg w Rosji. Jest wychowankiem drużyn młodzieżowych MKS MOS Zduńska Wola i Pogoń Zduńska Wola. Gra na pozycji pomocnika.

Piłkarz urodził się w Zduńskiej Woli w 1993 roku. 27-latek od 2019 roku gra w rosyjskim klubie, ale pierwsze kroki piłkarskie stawiał w MKS MOS Zduńska Wola, a potem w Pogoni Zduńska Wola. Stąd w 2011 roku trafił do Widzewa Łódź. Kolejne kluby to Pogoń Siedlce, Jagiellonia Białystok oraz Miedź Legnica. Właśnie z tego klubu przeszedł do Uralu. Kwota transferu wyniosła 300 tys. euro Rafał Augustyniak jest prawonożny, jego główna pozycja na boisku to defensywny pomocnik. Dodatkowe pozycje, na jakich może grać to prawy oraz środkowy obrońca. W rosyjskiej Premier Liga zagrał w 18 meczach. Strzelił 3 bramki. Ostatnio dwie bramki w meczu z FK Krasnodar. W klubie gra z numerem 6.

To na pewno było dla mnie zaskoczenie. Gdy dostałem wiadomość od PZPN-u, że trener Sousa chce do mnie zadzwonić, to był mały szok. To fajne wyróżnienie i motywacja dla mnie - powiedział piłkarz w programie "Misja futbol" 

Czytany 87 razy