środa, 03 marzec 2021 21:05

Koniec sezonu dla koszykarek Widzewa

Napisane przez Zbigniew Żubryj/Artur Wachowicz
Anka WB Anka WB Anka WB

Koszykarki po przegranym meczu pierwszej rundy play-off 67:75 z drużyną MUKS Poznań kończą swoją przygodę w tym sezonie na siódmym miejscu w rozgrywkach pierwszej ligi koszykówki kobiet.

Po wyrównanym spotkaniu koszykarki Widzewa Łódź przegrywają z faworyzowanym MUKS Poznań i odpadają z play-off oraz kończą tym samym sezon na 7 miejscu w tabeli. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie łodzianek okazała się Anna Kudelska, która w starciu z zespołem gości zaliczyła 25 punktów. Widzewianki z wekipą gości wygrały w dwóch kwartach w pierwszej i ostatniej, szczególnie jednak słabo wyszła trzecia część gry, kiedy różnica punktów wyniosła po kończącym kwartę gwizdku aż 10 punktów.

Warto również zauważyć, że wspomniana Kudelska okazała się nie tylko najskuteczniejszą zawodniczą w tym meczu w barwach Widzewa, ale również stała się liderką w całej lidze pod względem zdobytych punktów.

Widzew Łódź – MUKS Poznań 67:75 (17:15, 20:26, 10:20, 20:14)