Cenne zwycięstwo z Sandecją!

Napisane przez KS
Anka WB Anka WB

Podopieczni trenera Dobiego zdobyli ważne trzy punkty, choć mogło być inaczej...

Fatalnie rozpoczęliśmy ten mecz. Już w 6. minucie po katastrofalnym błędzie w wyprowadzaniu piłki Kamil Ogorzały skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później podobny błąd popełnił bramkarz Sandecji. Po przejęciu futbolówki przez Fundambu Robak nieskutecznie próbował nabrać sędziego na rzut karny. Gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Pietrzkiewicza przez większość pierwszej połowy. Dopiero w 26. minucie zrobiło się groźnie. Mucha popisał się efektownym zagraniem do wbiegającego Kosakiewicza - ten jednak trafił tylko w boczną siatkę. Trzy minuty później powinno być 1:1. Po błędzie Szufryna zimniej krwi nie zachował Fundambu, który oddał strzał nad poprzeczką. Dobry fragment gry Widzewa. Blisko gola był Możdżeń, który huknął z woleja, jednak golkiper ekipy gości popisał się fenomenalną interwencją. Co odwlecze to nie uciecze. Widzew zagrał agresywniej i to się jak najbardziej opłaciło. Kosakiewicz dograł do Robaka, a ten bez zastanowienia skierował piłkę do siatki głową. Ważny gol do szatni! Blisko gola był również Michalski. W 43. minucie niemal kosztowny błąd popełnił Filip Becht. Na nasze szczęście piłkarze Sandecji go nie wykorzystali.

Świetny początek drugiej odsłony spotkania! Marcin Robak bez problemów poradził sobie z przepchnięciem rywala i pewnie uderzył do bramki Sandejcji. Widzew na prowadzeniu! Akcja za akcję. Blisko szybkiego wyrównania był Victor, ale w sytuacji sam na sam totalnie przestrzelił. Minutę później obrońcą gości najprawdopodobniej zagrywał ręką, ale sędzia Aluszyk nie podyktował jedenastki. Widzew zupełnie przejął kontrolę nad tym meczem. W 70. minucie zaatakowali goście. Po groźnej centrze źle uderzył Chmiel. Piłkę meczową w 84. minucie miała Sandecja. Rubio oraz Mandrysz nie sprostali zadaniu.

Bardzo ważne zwycięstwo Widzewa. Goście wciąż bez punktu w I lidze. Czekamy na najbliższe mecze!

Bramki: 35. Robak, 52. Robak – 6. Ogorzały

Kartki:   61. Mucha (WID)

Widzew Łódź: Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Becht (73' Stępiński) – Michalski, Możdżeń (68' Poczobut), Mucha (80' Ojamaa), Kun (79' Mąka) – Fundambu (73' Ameyaw), Robak

Rezerwowi: Pawłowski – Stępiński, Grudniewski, Rudol, Poczobut, Mąka, Ameyaw, Ojamaa, Prochownik

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Danek, Szufryn, Piter-Bucko, Dziwniel (46' Basta) – Małkowski, Kasprzak (63' Żołądź), Walski (83' Rubio), Sovsić (63' Mandrysz), Ogorzały (63' Chmiel) – Rafael Victor

Rezerwowi: Tokarz – Rubio, Kamiński, Basta, Chmiel, Żołądź, Kałahur, Palacz, Mandrysz

Sędziowie: Artur Aluszyk (Barlinek) – Tomasz Niemirowski, Marek Arys