czwartek, 08 październik 2020 20:42

Sandecja Nowy Sącz - rywal Widzew

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu jutrzejszym na stadionie łódzkiego Widzewa piłkarze Czerwono-Biało-Czerwonych rywalizować będą z ostatnim zespołem Fortuna I ligi, Sandecją Nowy Sącz. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:40.

Arbitrem tego spotkania będzie Artur Aluszyk, dla którego będzie to pierwszy mecz z udziałem Widzewa. W pierwszej kolejce Artur Aluszyk sędziował mecz w Legnicy pomiędzy Miedzią a Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie wygrali gospodarze 3:1.

Od 5 sierpnia 2020 szkoleniowcem „Sączersów” jest Piotr Mandrysz. Notowanie szkoleniowca są bardzo niskie i jeżeli zasiądzie on na ławce trenerskiej w „Sercu Łodzi”, a przegra mecz, to może się okazać, że zostanie bez pracy.

W zeszłym sezonie zespół z Nowego Sącza zajął dwunaste miejsce i miał zaledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. W tym sezonie po siedmiu kolejkach Biało-Czarni zajmują ostatnie miejsce z tragicznym bilansem. Wszystkie siedem spotkań zespół z Nowego Sącza przegrał. Strzelił zaledwie cztery gole, a stracił aż dziewiętnaście, co jest najgorszym wynikiem w lidze.

W zeszłym sezonie świetnie spisywał się w lidze Słowak Michal Piter-Bucko. Defensor w lidze strzelił aż dziesięć bramek. W tym sezonie wpisał się na listę strzelców tylko raz. Największą gwiazdę zespołu jest Maciej Korzym, który występował między innymi w Legii Warszawa, Koronie Kielce czy Górniku Zabrze.

Kibicom Widzewa nie trzeba bliżej przedstawiać jednego zawodnika. Bartłomiej Kasprzak w barwach Widzewa rozegrał okrągłe pięćdziesiąt spotkań.

Pierwszy raz zespoły zmierzyły się w lidze w sezonie 2009/10. W Łodzi Widzew wygrał 1:0, a na wyjeździe pozbawił złudzeń rywala i rozgromił Sandecję 6:1. W sezonie 2014/15 zespoły ponownie rywalizowały ze sobą w lidze. Tym razem to Łodzianie musieli dwukrotnie uznać wyższość rywala. W Nowym Sączy wygrali gospodarze 2:0, a w Łodzi Widzew przegrał 0:3.

Czytany 80 razy