czwartek, 08 październik 2020 15:15

Podsumowanie transferów Widzewa- Lato 2020

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po wywalczeniu awansu na zaplecze ekstraklasy w Widzewie doszło i tak do wielu zmian. Największą okazała się zmiana na stanowisku pierwszego trenera. 

Choć cel został osiągnięty i Widzew wczołgał się do I ligi zmuszony był do przeprowadzenia kilku zmian. Tego domagali się głośno kibice, którzy doczekali się reakcji ze strony zarządu. Pojawił się nie tylko nowy szkoleniowiec, ale również kilku zawodników. Część z nich do Widzewa powróciła, a część to nowe twarze dla łódzkich kibiców. Ogólnie w Widzewie znalazło się miejsce dla aż 10 nowych zawodników nie licząc Michaela Ameyawa, który wrócił z wypożyczenia. Tylu też piłkarzy stadion przy al. Piłsudskiego opuściło.

Zawodnikami, którzy do Łodzi powrócili są: Mateusz Michalski oraz Patryk Stępiński i Konrad Reszka. Pierwszy z nich już zdążył najwyraźniej wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, drugi natomiast o swoją pozycję zmuszony jest jeszcze powalczyć. Pojawiło się również kilku doświadczonych zawodników, którym nie brak ogrania na pierwszoligowym poziomie. Tu mowa oczywiście o Dominiku Kunie, który także łapie się do meczowej jedenastki. Dwaj poprzednio wymienieni również się do tego grona zaliczają, a całość uzupełni Miłosz Mleczko, który został sprowadzany do Łodzi z Lecha Poznań.

Widzew postanowił obrać również kierunek na piłkarzy wyróżniających się na szczeblu drugoligowym. Stąd też tacy zawodnicy jak: Karol Czubak- niezwykle skuteczny piłkarz młodego pokolenia z poprzedniego sezonu, Patryk Mucha i Michał Grudniewski. Całą resztę uzupełniają obcokrajowcy- Petar Mikulić oraz Merveile Fundambu. 

Pożegnano natomiast: Konrada Gutowskiego, Patryka Wolańskiego, Huberta Wołąkiewicza, Kornela Kordasa, Christophera Mandiangu, Łukasza Turzynieckiego, Adama Radwańskiego, Rafała Wolsztyńskiego i Marcela Gąsiora. Na wypożyczenie natomiast udał się Kamil Piskorski.

Lato zatem okazało się w Widzewie niezwykle pracowite i gorące, co jednak z założeniami zarządu. Przed rozpoczęciem sezonu, podczas przedstawiania nowego trenera pani prezes Martyna Pajączek mówiła o kierunku ściągania do klubu utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia, którzy już mogliby wzmocnić pierwszy zespół. Zatem trzeba sprawdzić czy z tych obietnic się decydenci wywiązali. Po części na pewno.

Miłosz Mleczko, Karol Czubak, Merveile Fundambu, Petar Mikulić są zawodnikami nie przekraczającymi jeszcze wieku 21 lat. Nieco starsi Patryk Mucha oraz Konrad Reszka liczą sobie 23 wiosny. Dodać również należy, że w klubie nie pojawił się nikt kto przekraczałby 30 lat. Co ważne część z tych zawodników gra. Po rozegranych kilku kolejkach wyjściową jedenastkę odmładza od pewnego czasu Mleczko oraz Fundambu. Do gry wprowadzany powoli również jest Czubak, który zazwyczaj wchodzi na boisko z ławki rezerwowych. Biorąc pod uwagę tylko dotychczas rozegrane mecze można podzielić nowych zawodników do grup:

Wyjściowa 11

Miłosz Mleczko, Mateusz Michalski, Dominik Kun, Merveille Fundambu, Patryk Mucha.

Rezerwowi

Michał Grudniewski, Patryk Stępiński, Karol Czubak.

Uzupełnienie

Konrad Reszka

Niesklasyfikowani

Petar Mikulić (powodem kontuzja).

Czytany 117 razy