poniedziałek, 05 październik 2020 17:57

Konrad Gutowski odchodzi z Widzewa!

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Widzew.com Widzew.com Widzew.com

Po ponad dwóch latach gry w Widzewie Konrad Gutowski zmienia klubowe barwy. Pomocnik na zasadzie transferu definitywnego odchodzi do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Właśnie z tego klubu Gutowski przyszedł do Widzewa przed sezonem 2018-2019, gdy łodzianie po awansie z III ligi przygotowywali się do startu w wyższej klasie rozgrywkowej. 19-letni wtedy piłkarz zadebiutował w czerwono-biało-czerwonych barwach już w pierwszych meczu sezonu, wychodząc na boisko w podstawowym składzie na spotkanie z Olimpią Elbląg.

Za to już w swoim drugim występie w widzewskich barwach Gutowski strzelił gola w wyjazdowym meczu z Rozwojem Katowice. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce drużyny trenera Radosława Mroczkowskiego, co potwierdził kolejnymi czterema golami strzelonymi jesienią 2018 roku. W rundzie wiosennej 2019 roku częściej był już rezerwowym.

ezon 2019-2020 u trenera Marcina Kaczmarka Konrad Gutowski zaczynał również jako zmiennik, ale szybko wywalczył sobie powrót do pierwszej jedenastki i został jedynym piłkarzem Widzewa, który zagrał we wszystkich 34 ligowych meczach drużyny w ubiegłym sezonie. Strzelił w nich 4 gole i zaliczył tyle samo asyst przy bramkach kolegów z drużyny.

W obecnym sezonie pomocnik zagrał tylko w meczu Fortuna Pucharu Polski z Unią w Skierniewicach. Ogółem w barwach Widzewa Konrad Gutowski zaliczył 62 występy i 9 strzelonych goli w II lidze oraz 3 mecze w Pucharze Polski.

Dziękujemy Konradowi za grę w Widzewie i życzymy powodzenia w nowym klubie i dalszej karierze piłkarskiej!

Czytany 40 razy