środa, 09 wrzesień 2020 19:35

Rywal Widzewa - Chrobry Głogów

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu jutrzejszym o godzinie 20:30 na stadionie w Głogowie łódzki Widzew zmierzy się z Chrobrym. Widzew rywalizował o punkty z zespołem z Głogowa w sezonie 2014/15.

Niestety spotkanie w Głogowie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2, a w Łodzi padł remis 1:1. W spotkaniu wyjazdowym grał Krystian Nowak, który jest jedynym graczem obecnego Widzew, który pamięta dobrze to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami. W sezonie 2014/15 w brawach Widzew występował także "nowy" nabytek Widzewa,  Patryk Stępiński, ale on nie zagrał w żadnym ze spotkań z Chrobrym Głogów.

Szkoleniowcem naszego najbliższego rywala jest Ivan Durdević, który w barwach poznańskiego Lecha zdobył w Polsce wszystko co mógł. Ma na swoim koncie Mistrzostwo Polski oraz Superpuchar w sezonie 2009/10 oraz Puchar Krajowy w sezonie 2008/09.

W kadrze Chrobrego nie ma żadnego piłkarza, który reprezentował w lidze barwy łódzkiego Widzewa.

W zeszłym sezonie Chrobry walczył do ostatniej kolejki o zajęcie miejsca w pierwszej szóstce i uzyskanie przepustki do walki w barażach o awans do Ekstraklasy. Niestety nie wszystko zależało od zawodników z Głogowa. W ostatniej kolejce musieli liczyć na potknięcie zespołu z Niecieczy. Jednak zespół Bruk-Betu wygrał i to on znalazł się w barażach.

W tym sezonie, podobnie jak Widzew Chrobry w drugiej kolejce „odpoczywał”. W pierwszej kolejce nasz rywal zremisował na własnym boisku 1:1 ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Koroną Kielce.

Czy Łodzianie są w stanie wygrać w Głogowie. Takie pytanie zadają sobie wszyscy kibice Widzewa. O pierwszym spotkaniu tych rozgrywek, każdy z nas chce zapomnieć jak najszybciej. Mamy nadzieję, że klęska w Radomiu była tylko wypadkiem przy pracy. Przed Widzewem teraz dwa ważne spotkania. Jutro w Głogowie z Chrobrym, oraz w następną środę w „Sercu Łodzi” derby z ŁKS-em.

Obyśmy po tych dwóch spotkaniach mieli wyśmienite humory. 

Czytany 99 razy