czwartek, 30 lipiec 2020 13:35

Konferencja Prasowa Widzewa- Przedstawienie nowego trenera

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek 30 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezes klubu Martyny Pajączek, która przedstawiła dziennikarzom i kibicom nowego szkoleniowca- Enkeleida Dobiego. Ten już za niecały miesiąc zasiądzie na ławce trenerskiej, by poprowadzić łódzki klub w I lidze. 

Szkoleniowiec w pierwszym swoim wystąpieniu na stanowisku trenera Widzewa musiał poddać się fali pytań ze strony dziennikarzy. Na początek jednak o planach co do najbliższej przyszłości wypowiadała się pani prezes Martyna Pajączek, która przybyłym mediom przedstawiła nowego trenera:

- Jeszcze kiedy w Widzewie trenerem był Marcin Kaczmarek rozmawialiśmy o koncepcji na temat tego jak ma wyglądać Widzew. W pierwszej fazie miał być to zespół oparty na doświadczonych piłkarzach, natomiast w drugim sezonie plan był taki by do Widzewa przychodzili wartościowi, młodzi zawodnicy. Ten plan planujemy realizować, zatem będziemy szukać młodych zawodników, którzy zasilą kadrę.- po czym dodała- Dostrzegliśmy u trenera Dobiego fantastyczne umiejętności. Umiejętność wyciągania z piłkarzy to co najlepsze i zarażania ich swoją pasją. Zauważyliśmy również to, że mający mniejsze możliwości kadrowe Górnik Polkowice pod wodzą właśnie trenera Dobiego bardzo nas skarcił. Mam nadzieję, że tą pozytywną energią i pasją trener zarazi cały zespół.- skomentowała.

Nie mniej istotną kwestią również była sprawa dotycząca celów na najbliższy sezon, w którym Widzew jako beniaminek będzie w I lidze występował. Oczywiście obyło się bez zaskoczeń, ponieważ celem pozostaje awans, jednak w klubie zdają sobie sprawę, że ten może być trudny do osiągnięcia:

- To jest rok na zbudowanie drużyny, a nie na przesiedzenie. Chcielibyśmy awansować, jednak jeżeli zespół będzie potrzebował więcej czasu by awansować to taki też otrzyma. Od poniedziałku ruszają przygotowania. Na dniach będzie kompletowany sztab szkoleniowy.- zakończyła.

Następnie swoje "pięć minut"dostał nowo przedstawiony szkoleniowiec. Enkeleid Dobi. Ten zapowiedział, że chce reprezentować klub z godnością i będzie robił wszystko, by kibice nie mieli za co się wstydzić:

- To jest niesamowite, że mogę być częścią historii tego wielkiego klubu. Obiecuję, że będę robił wszystko by kibice byli dumni z drużyny, którą będą oglądać na boisku. Chcę, by drużyna wychodząc na boisko szła z podniesionymi głowami, a na boisku zostawiała serce, duszę, a nawet jak trzeba będzie to i wątrobę. Zapewniam, że będziemy ciężko pracować, tak jak na to klub zasługuje.- zaczął dodając- Ja chcę sprawiać radość. Wiem, co klub ten znaczy na całą Polskę. Kibice, którzy przychodzą na stadion muszą czerpać radość, którą będziemy chcieli im dać. Nie mogę się doczekać pracy.- zakończył.

Na konferencji można było dowiedzieć się tego, że Enkeleid Dobi podpisał z Widzewem roczny kontrakt i swoją pracę rozpocznie 3 sierpnia. Kwestie kontraktowe z zawodnikami tymi co są oraz tymi, którzy przyjdą są jeszcze w trakcie realizacji. Widzewiacy dostali tydzień wolnego, gdy jednak wrócą zasiądą do rozmów. W tym czasie 45- letni albański szkoleniowiec będzie się wdrażał i zapoznawał z tym co jest w klubie.

Całą konferencję, na której został przedstawiony nowy szkoleniowiec Widzewa można obejrzeć za pośrednictwem kanału Widzew TV na You Tube.

Czytany 87 razy