sobota, 25 lipiec 2020 20:32

Gorzki smak awansu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Widzew awansował, bo inni jeszcze bardziej nie chcieli awansować aniżeli zawodnicy biegający w koszulkach Widzewa. Nie chcę używać słowa Widzewiacy, ponieważ to obraża takie ikony Widzewa jak Włodzimierz Smolarek, Krzysztof Surlit czy wielu jeszcze żyjących Widzewiaków.

Pan trener chyba oglądał zupełnie inny mecz ze Zniczem. Na konferencji powiedział, że Znicz zagroził nam tylko raz i strzelił bramkę. Chciałbym tylko przypomnieć akcję z 32. minuty, w której tylko poprzeczka nas uratowała przed stratą kolejnego gola. Szkoleniowiec Widzewa wspomniał o ilości wrzutek w pole karne. Wydaje mi się, że nie trzeba mieć licencji PRO, aby wiedzieć, że jak dana taktyka się nie sprawdza to należy ją szybko zmienić. Widzew od wielu kolejek grał praktycznie w taki sam sposób – skrzydło i wrzutka w pole karne na Robaka. W meczu ze Zniczem Misztal wyłapywał wszystko, ale na ławce nikt nie wpadł na pomysł, że należy zagrać inaczej. Być może nikt nie wpadł na pomysł zmiany taktyki, ponieważ zespół nie potrafi grać inaczej. Niestety z perspektywy czasu widać, że Widzew jesienią i Widzew wiosną to dwa inne zespoły. Do rundy jesiennej przygotowywał Widzew Zbigniew Smółka, do wiosennej Marcin Kaczmarek. Wnioski niech wyciągnie każdy sam.

Czy trzeba przewietrzyć szatnie Widzewa. Stanowcze NIE. Ją trzeba wymienić. Cała Polska śmieje się z Widzewa, ale najbardziej to trafia w kibiców Widzewa, którzy tym klubem żyją. Miałem nie wyróżniać nikogo, ale moim zdaniem najlepiej wiosną prezentował się Adam Radwański. Zawodnik, który jesienią przeplatał świetne spotkania z bardzo słabymi, ustabilizował formę. W znaczący sposób poprawił grę w defensywie i do nieszablonowych podań dorzucił ogromne zaangażowanie w defensywie i walkę na całym boisku.

Widzew awansował, ale smak tego awansu jest bardzo gorzki. Kibice spełnili swoje zadanie, dopingowali zespół, jak było to tylko możliwe. Piłkarze awansowali, ale czy tak miało to wyglądać. Zespół który miał wchłonąć ligę, awansował tylko dzięki nieudolności innych zespołów.

Ja mam nadzieję, że w klubie dojdzie do zmian, i to zmian przez wielkie Z. Niech osoby które zawiodły mają choć odrobinę godności i odejdą z klubu. Tutaj się nie sprawdzili. 

Czytany 278 razy