niedziela, 19 lipiec 2020 22:57

Podsumowanie XXXIII kolejki

Napisane przez

Przedostatnia kolejka rozgrywana była w całości w niedzielę. W czterech spotkaniach wygrali gospodarze, w dwóch goście, a trzy zakończyły się remisami.

Spotkaniem otwierającym kolejkę był mecz pomiędzy Resovią a Widzewem. Niestety Widzew przegrał w Rzeszowie 0:1 i musiał czekać na wyniki drużyn zaangażowanych w bezpośrednią walkę z RTS-em o awans.

Do Wejherowa na mecz z Gryfem pojechała drużyna Górnika Polkowice. Goście wygrali gładko 3:0, a jedną z bramek strzelił Michał Bednarski, który prawdopodobnie otrzyma koronę najskuteczniejszego strzelca drugiej ligi.

W Stargardzie walczyły ze sobą drużyny Błękitnych i Garbarni Kraków. Kibice zobaczyli aż pięć goli, z czego trzy strzelili goście. Porażka zepchnęła Błękitnych do strefy spadkowej, a drużynie z Krakowa zapewniła utrzymanie w gronie drugoligowców.

Olimpia Elbląg gościła na swoim obiekcie Legionovię Legionowo. Zdecydowanym faworytem była drużyna gospodarzy, która ostatecznie wygrała to spotkanie 2:1. Zespół z Elbląga to kolejna drużyna, która zapewniła sobie co najmniej pozostanie w lidze. Olimpia nadal jest w grze o baraże.

W Stalowej Woli odbyło się spotkanie, bardzo istotne dla łódzkiego Widzewa. Stal rywalizowała GKS Katowice, która był za plecami Czerwono-Biało-Czerwonych. W przypadku zwycięstwa gości, „przeskakiwali” oni w tabeli zespół z Al. Piłsudskiego. Na szczęście dla Widzewa walcząca o utrzymanie Stal wygrała 2:0. Stal nadal musi walczyć o pozostanie w lidze, a GKS jest nadal w grze o awans.

W Częstochowie zmierzyły się drużyny miejscowej Skry i Pogoni Siedlce. Mecz zakończył się remisem 2:2. Po tej kolejce zespół z Częstochowy ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a drużyna Pogoni tylko dwa, więc w kolejnym spotkaniu musi walczyć o punkty, które zapewnią jej utrzymanie.

W Łęcznej Górnik Rywalizował ze Stalą Rzeszów. Gospodarze stanęli przed szansą na wyprzedzenie w tabeli Widzewa. Mogli sobie zapewnić już awans w przypadku zwycięstwa. Już w drugiej minucie wyszli oni na prowadzenie, ale cieszyli się nim tylko trzy minuty. Jeszcze w pierwszej połowie ponownie gospodarze byli na prowadzeniu i mogli się cieszyć awansem. Jednak w drugiej połowie Damian Kostkowski zdobył drugiego gola dla gości i ostudził pierwszoligowe aspiracje Górnika. Co prawda Górnik jest liderem, ale jeszcze z bezpośredniego awansu cieszyć się nie może.
W Bytowie rywalizowały zespoły Bytovii i rezerw Lecha. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Zespół rezerw Lecha w ostatniej kolejce spotka się we Wronkach z Błękitnymi, którzy są w strefie spadkowej. Jeżeli rezerwy Lecha zdobędą choćby punkt, to utrzymają się w lidze, a Błękitnych zdegradują.

W ostatnim meczu zmierzyły się zespoły walczące o utrzymanie. Znicz wygrywał, następnie remisował by później przegrywać z Elaną. Ostatecznie to jednak Znicz wygrał, który dwie decydujące bramki strzelił w ostatnich minutach spotkania. Porażka Elany przypieczętowała jej spadek do trzeciej ligi.

W walce o awans nadal liczą się trzy zespoły. Obecnie w najlepszej sytuacji jest Górnik Łęczna, który lideruje. Drużyna z Lubelszczyzny w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe ze zdegradowaną już Legionovią. Wiceliderem jest Widzew, które w ostatniej kolejce zagra na własnym obiekcie ze Zniczem. Rywal Widzewa jest zagrożony spadkiem, ale wydaje się, że szanse na spadek zespołu z Pruszkowa są znikome i to Błękitni Stargard uzupełnią stawkę drużyn zdegradowanych. Trzeci zespół z Katowic rywalizował będzie z Resovią, która jeszcze nie jest pewna gry w barażach. Taką pewność daje jej jeden punkt wywalczony w Katowicach. Ten jeden punkt wywalczony przez Resovię w Katowicach daje Widzewowi awans niezależnie od wyniku w Łodzi (no chyba że Znicz wygra z Widzewem różnicą trzynastu bramek).