niedziela, 21 czerwiec 2020 21:05

Remontada z udziałem kibiców!

Napisane przez KS

W dobrych nastrojach podchodzili do tego meczu gospodarze. Kilkutysięczna widownia mogła ponownie oglądać swoich ulubieńców na stadionie...

Widzew w początkowych minutach zarzucił mocny pressing na połowie rywala. Lech II nie miał szans przedostać się w nasze pole karne, aż do 9. minuty, kiedy to sędzia podyktował bardzo kontrowersyjną dezycję jaką było podyktowanie rzuty karnego dla gości. Paweł Tomczyk uderzył mocno i było 0:1. Lechici poszli za ciosem. Kilka minut później groźnie zaatakowali skrzydłem, lecz dobrą interwencją popisał się Tanżyna.

W 27. minucie Robak ładnie dośrodkował na Tanżynę, który jednak przestrzelił w dobrej sytuacji. Pięć minut potem Możdżeń fatalnie się zachował, co umiejętnie wykorzystali pozniananie, a konkretniej Paweł Tomczyk, który nie pomylił się w sytuacji stuprocentowej.

W 37. minucie aktywny w tym meczu Tanżyna mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale Szymańskiego uratowała poprzeczka. Doświadczony stoper dopiął swego po wrzutcę z rzutu wolnego bardzo ładnie uderzył głową na dalszy słupek i Lech II prowadził już tylko 1:2.

W drugiej połowie to Widzew prowadził grę i przejął inicjatywę. Kontra gospodarzy okazała się zabójcza. Mandiangu bardzo sprytnym strzałem lewą nogą pokonał Karola Szymańskiego i było już 2:2!

Dosłownie kilka minut później Widzew po raz kolejny zaatakował, a świetną akcją popisali się Możdżeń i Robak, który strzałem z pierwszej piłki doprowadził nas na prowadzenie. Ależ mecz!

Mecz się uspokoił. Obie ekipy opadły z sił i niezbyt kwapiły się do próby ataków. Widzew przerwał imponującą passę Lecha i zwyciężył drugi raz z rzędu.

Widzew Łódź: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz, Tanżyna, Kordas – Możdżeń, Poczobut – Gutowski, Radwański (85' Rudol), Ojamaa (53' Mandiangu) – Robak

Rezerwowi: Wolański – Turzyniecki, Rudol, Pięczek, Gąsior, Mandiangu, Mąka, Prochownik, Wolsztyński

Lech Poznań: Szymański – Tupaj, Dejewski, Wojtkowiak, Niewiadomski – Marciniak (65' Bartkowiak), Skrzypczak – Skóraś, Letniowski, T. Kaczmarek – Tomczyk (72' Sobol)

Rezerwowi: Radliński – A. Kaczmarek, Białczyk, Bartkowiak, Sobol, Smajdor, Ławrynowicz, Andrzejewski, Jacenko

Sędziowie: Sebastian Tarnowski (Wrocław) – Krzysztof Stępień, Jacek Tokarski