środa, 11 marzec 2020 18:00

Mecz Widzew Skra na całkowicie pustym stadionie!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na oficjalnej stronie klubu  pojawił się komunikat nt. sobotniego meczu ze Skrą Częstochowa. Dowiadujemy się z niego, że stadion tego dnia pozostanie całkowicie pusty. Zabraknie na nim nie tylko kibiców, ale również gości czy przedstawicieli mediów (z wyjątkiem Widzew TV).

Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

Zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego spotkanie drugiej ligi pomiędzy Widzewem Łódź i Skrą Częstochowa odbędzie się bez widzów.
W środę 11 marca do Klubu wpłynęła decyzja Wojewody Łódzkiego, która zakazuje przeprowadzenia zaplanowanego na 14 marca 2020 roku meczu Widzewa Łódź ze Skrą Częstochowa z udziałem jakiejkolwiek publiczności na całym obiekcie, niezależnie od ostatecznego charakteru imprezy (zarówno w przypadku imprezy masowej, jak i imprezy niebędącej imprezą masową). Decyzja argumentowana jest zasięgiem ogólnokrajowym wydarzenia oraz negatywną oceną stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z ryzykiem niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS CoV-2 powodującego zachorowania na chorobę Covind-19.

W związku z kategorycznym charakterem decyzji administracyjnej Klub Widzew Łódź nie będzie mógł przyjąć na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 żadnych widzów, w tym gości lóż biznesowych czy przedstawicieli mediów. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i zdrowie kibiców, jak również zawodników i członków sztabu szkoleniowego Widzewa i drużyny przeciwnej, którzy znajdować mogą się w grupie wysokiego ryzyka zakażeniem. Zdajemy sobie sprawę, że wykrycie zachorowania u jednego z piłkarzy może mieć olbrzymie konsekwencje dla całych rozgrywek, w tym na ostateczne rozstrzygnięcia rywalizacji sportowej. Dlatego liczba osób, które przebywać będą w trakcie meczu na stadionie zostanie ograniczona do obsługi niezbędnej do przeprowadzenia zawodów i zapewnienia ich transmisji na żywo. Klub zrezygnuje również z eskorty dziecięcej.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, pragnąc jednocześnie umożliwić śledzenie na bieżąco przebiegu meczu posiadaczom karnetów, najemcom lóż biznesowych i przedstawicielom mediów, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu bezpłatnej transmisji na żywo ze spotkania ze Skrą Częstochowa dostępnej w kanale otwartym WidzewTV w serwisie YouTube. Zapewnienie dostępu do transmisji wszystkim chcącym ją obejrzeć kibicom może być niemożliwe za pośrednictwem serwerów klubowych, dlatego wykorzystane do tego będą narzędzia udostępniane przez platformę YouTube.

Klub zamierza również przeprowadzić transmisję z pomeczowej konferencji prasowej (z możliwością zdalnego zadawania pytań trenerom z wyprzedzeniem), w ramach której szkoleniowcy obu zespołów skomentują mecz, a po spotkaniu zapewni mediom dostęp do wypowiedzi piłkarzy.

Liczymy, że kibice będą tego dnia z nami przed ekranami telewizorów i urządzeń mobilnych. Wasze wsparcie jest dla drużyny ważne, zwłaszcza w tym trudnym czasie zagrożenia zdrowia i życia, gdy emocje sportowe schodzą na dalszy plan. Wierzymy jednak, że w sobotę razem sięgniemy po kolejne cenne zwycięstwo. Mając na uwadze apele władz państwowych i raporty ekspertów zalecamy jednak unikanie zgromadzeń publicznych.

Klub stale monitoruje sytuację i analizuje możliwe rozwiązania, szukając tych najlepszych z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia wszystkich kibiców. O kolejnych decyzjach związanych ze zmianą charakteru meczów i zasad ich organizacji Klub informować będzie na bieżąco. Decyzja Wojewody Łódzkiego dotyczy najbliższego meczu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć dalszych konsekwencji rozprzestrzeniania się zagrożenia chorobowego.

Widzew Łódź znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, dlatego niezbędna jest jedność środowiska i zrozumienie całej widzewskiej rodziny dla zaistniałej sytuacji. Razem możemy więcej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Czytany 130 razy