sobota, 07 marzec 2020 21:18

Górnik Łęczna - rywal

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Łódzki Widzew po bardzo słabej inauguracji i remisie na własnym stadionie z Olimpią Elbląg jedzie do Łęcznej na mecz z wiceliderem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:05 na stadionie zlokalizowanym przy Al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej.

Arbitrem tego spotkanie będzie Łukasz Kuźma, dla którego nie będzie to pierwsze spotkanie z udziałem łódzkiej jedenastki. Pierwszy raz Łukasz Kuźma „gwizdał” w wyjazdowym spotkaniu Widzewa z Huraganem Wołomin, które wygrali Łodzianie 4:0. Drugie spotkanie było także w sezonie 2016/17. Tym razem Widzew udał się do Warszawy, gdzie zremisował z URSUSEM 1:1. W kolejnym sezonie Łukasz Kuźma sędziował spotkanie w Łodzi, a rywalem Czerwono-Biało-Czerwonych była Lechia Tomaszów Mazowiecki. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. W sezonie 2018/19 arbiter po raz kolejny zawitał do Łodzi. Tym razem Łodzianie wygrali 1:0, a rywalem była Olimpia Elbląg.

Górnik Łęczna to nie jest zespół, z którym Widzew będzie mierzył się pierwszy raz. Historia spotkań z zespołem z Lubelszczyzny sięga sezonu 2003/04,kiedy to oba zespoły walczyły w Ekstraklasie. Niestety w tym sezonie oba mecze wygrał nasz najbliższy rywal. Do tej pory Widzew z Górnikiem Łęczna mierzył się jedenaście razy w lidze. Widzew wgrał pięć spotkań ligowych, w czterech były remis. Poza wspomnianym sezonem 2003/04 w którym Górnik dwukrotnie wygrał, więcej zwycięstw już nie odniósł. Łodzianie w sezonie 2006/07 potrafili wygrać w Łęcznej aż 5:1.

Obecnie szkoleniowcem drużyn z Łęcznej jest Kamil Kiereś. W składzie zespołu z Lubelszczyzny występuje wypożyczony z Widzewa Przemysław Banaszak. Najskuteczniejszym graczem Górnika jest Paweł Wojciechowski, który na swoim koncie ma jedenaście trafień.

Wyniki sobotnich spotkań ułożyły się bardzo dobrze dla Widzewa. Przegrały zespoły GKS Katowice i Resovii, które traciły do Widzewa tylko trzy punkty. Przed Widzewem bardzo ciężkie spotkanie, ale jeżeli Łodzianie chcę awansować bez oglądania się na innych takie spotkania powinni wygrywać.

Czytany 112 razy