sobota, 22 luty 2020 21:42

Trener Wojciech Szawarski po meczu. "Graliśmy bardzo słabo w defensywie."

Napisane przez KS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zobacz co powiedział trener Widzewa po porażce...

Ze mną trener Wojciech Szawarski. Dzień dobry Panie Trenerze. 

 

- Dzień dobry 

 

Szkoda dzisiejszego meczu, bo zwłaszcza to co zespół pokazywał przez trzy kwarty i w połowie czwartej, gdzie została odrobiona strata i wydaje mi się, że gdyby nie ta jedna akcja, po której po raz pierwszy od dłuższego czasu mogliśmy wyjść na prowadzenie to spotkanie mogło potoczyć się inaczej. 

 

- No rzeczywiście mieliśmy dzisiaj swoje szanse i mogliśmy się pokusić o niespodziankę. Ta trzecia kwatera była najbardziej decydującą, bo zespół z Lublina zaczął kontrolować spotkanie, a dziewczyny walczyły do końca. Nie jestem zadowolony, bo graliśmy bardzo słabo w defensywie. Jak się rzuca u siebie 81 punktów to trzeba wygrać mecz, a pozwoliliśmy rywalkom na rzucenie 89. Mimo to mieliśmy szansę na zwycięstwo. Wychodziły nam punkty "za trzy". Generalnie cały mecz do poprawy. 

 

Jak trener skomentuje te mecze, które zostały, dwa u siebie i dwa na wyjeździe? Niestety dzisiejsza porażka znacznie zmniejszyła szanse na awans do najlepszej ósemki. 

 

- Szanse są takie same. Musimy po prostu wygrać dwa najbliższe mecze. Rzadko to się zdarza, ale będziemy w nich faworytami. Nie chce na razie o tym myśleć. Teraz mamy mecz z Toruniem, więc jeśli wygramy to będziemy na 9. miejscu i to będzie powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu. Jednak apetyty są większe. 

 

Dziękuję. 

 

- Dziękuję. 

 

Rozmawiał Adam Sadowiak 

Czytany 225 razy