środa, 22 styczeń 2020 21:49

Bartosz Ignacik o siatkówce, Ekstraklasie i Widzewie!

Napisane przez KS
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zapraszamy na krótką rozmowę z Bartkiem Ignacikiem...

Ze mną Bartek Ignacik. Dobry wieczór Panie Bartku. 

 

- Dobry wieczór. 

 

Dzisiaj rzeczywiście był kawałek dobrej siatkówki, no ale nie udało się sprawić niespodzianki. 

 

- No wiadomo. Dzisiaj Turczynki pokazały moc. Mnie najbardziej cieszy, że Budowlani wyglądały lepiej niż w poprzednim meczu, a to jest najistotniejsze, bo uważam, że w sporcie najważniejsze jest wyciąganie wniosków. Mimo przegranej dziewczyny wyciągną wnioski, a to może zwiastuje, że w następnym meczu będą jeszcze lepsze.

 

Przejdźmy do Ekstrakaksy. Jak Pan ocenia tę rundę? I to co jest przed nami, bo następna będzie bardzo ciekawa, ponieważ nie możemy powiedzieć o spadku, ani o pucharach, czy mistrzostwie. Jak Pan to oceni? 

 

- Mi się wydaję, że ten sezon jest podobny do tych z przed 2-3 lat. Polska liga jest lubiana mimo nie najlepszego poziomu, ale dostarcza nam dużo emocji do ostatniej kolejki. Ja jestem załamany tą tendencją, która niestety przeważa w tym okienku. Wielu piłkarzy opuściło szeregi Ekstraklasy i są to poważne nazwiska, ale nie widać godnych następców, a to może martwić, ale miejmy nadzieję, że to nie podziała negatywnie na poziom ligi. 

 

A co Pan sądzi o środowisku, w którym znajduje się Widzew? O tym jednak trzeba powiedzieć. To jest klub, który się odradza. Na każdym meczu jest praktycznie komplet, czyli 17 tys. ludzi. Przez trzy sezony z rzędu wszystkie karnety wyprzedane. Jak Pan to oceni? 

 

- Oceniam to jako fenomen. To pokazuje jak potężnym klubem jest Widzew i myślę, że te ostatnie lata stracone przez Widzew już za nim. Teraz powinien być awans i szybki powrót do Ekstrakaksy, bo tam wydaje mi się jest jego miejsce. 

 

Dziękuję bardzo serdecznie. 

 

- Dziękuję również. 

 

Rozmawiał Adam Sadowiak. 

Czytany 309 razy